Koronawirus wyszedł "South Parkowi" na dobre. Pandemiczny odcinek z rekordem oglądalności

02.10.2020 13:15
Koronawirus wyszedł "South Parkowi" na dobre. Pandemiczny odcinek z rekordem oglądalności Fot. Everett Collection/East News

Twórcy "Miasteczka South Park" stworzyli specjalny pandemiczny odcinek. Okazało się, że zapewniło to serialowi najlepszą oglądalność od ostaniu 7 lat.

Serial "Miasteczko South Park" to wciąż żywa legenda animowanych produkcji dla dorosłych. Przez ponad 20 lat Matt Stone i Trey Parker celnie komentują otaczającą nas rzeczywistość za pomocą czterech chłopców z fikcyjnej miejscowości w stanie Colorado. Ostatnio postanowili wziąć na tapetę pandemię koronawirusa. To był strzał w dziesiątkę. Odcinek specjalny "South Park" cieszy się ogromną popularnością wśród widzów.

"South Park" -  odcinek specjalny z rekordem oglądalności

O popularności "South Park" świadczy fakt, że serial doczekał się dwudziestu trzech sezonów i jest produkowany do tej pory. W każdym odcinku twórcy poruszają inny problem z zakresu popkultury, socjologii, polityki czy gospodarki, przedstawiając go w humorystyczny, abstrakcyjny i często bardzo kontrowersyjny sposób. Nie inaczej było w przypadku pandemicznego odcinka serialu.

Przeczytaj także

Specjalny odcinek "South Park" zadebiutował w środę 30 września 2020 roku jednocześnie na kilku kanałach. Nie zabrakło w nim tematu COVID-19, ale oberwało się też Disneyowi, Donaldowi Trumpowi i amerykańskiej policji. Jak podaje Deadline, przyciągnął przed ekrany 2,3 miliony widzów, tym samym pobił rekord oglądalności serialu sprzed siedmiu lat.

Ostatni wynik oglądalności jest o 168% wyższy niż średnia oglądalność ostatniego sezonu "South Park". Dzięki tym liczbom specjalny odcinek "South Park" stał się najlepiej oglądaną telewizyjną produkcją fabularną, przerywaną reklamami w amerykańskiej sieci kablowej w roku 2020.

Przeczytaj także

Szef Rozrywki i marek młodzieżowych ViacomCBS - Chris McCarthy, skomentował sukces pandemicznego odcinka.

Jesteśmy podekscytowani powrotem "South Park" i jak widać, widzowie też są. Sukces jest świadectwem kreatywnego geniuszu Matta i Treya. Wykorzystaliśmy wszystkie nasze stacje, że każdy wiedział o powrocie serialu. Wprowadziliśmy go na podium programów telewizyjnym w 2020 roku i uzyskaliśmy najwyższe wyniki od siedmiu lat.

Gratulujemy sukcesu i mamy nadzieję, że wkrótce zobaczymy kolejne przygody Stana, Kyle'a, Cartmana i Kenny'ego.

Przeczytaj także

Zobacz też: TOP 15: Najlepsze seriale animowane dla dorosłych - Rick i Morty, South Park i inne

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.