12.03.2020 15:37

Koronawirus źle wpłynie na Netfliksa? Ciekawe prognozy analityków

Według analityczki Laury Martin, Netflix może stracić sporo pieniędzy na koronawirusie - podobnie zresztą jak wiele innych biznesów sparaliżowanych przez pandemię.

Koronawirus źle wpłynie na Netfliksa? Ciekawe prognozy analityków
foto: shutterstock.com

Na razie wartość akcji Netfliksa wydaje się trzymać wysoki poziom. Wiele osób na całym świecie jest zmuszonych do siedzenia w domach z dala od pracy, czy szkoły, co skutecznie wpływa na dużą oglądalność platformy. Kto wie, może serwis czeka nawet na wzrost i tak zaskakująco ogromnej ilości użytkowników? Jednak jedna analityczka z firmy Needham przepowiada spore straty czekające na Netfliksa.

Netflix straci przez koronawirusa?

Jak podaje Yahoo! Finance, Laura Martin wypowiedziała się w sprawie wzrostu platform streamingowych spowodowanych koronawirusem. Analityczka stwierdziła, że serwis może raczej stracić wielu międzynarodowych użytkowników, a co za tym idzie, również spore ilości pieniędzy, niż ich zyskać.

Jak słusznie zauważyła, owszem wiele osób będzie oglądała więcej programów, ale ten dodatkowy czas wcale nie pomoże Netfliksowi. Subskrybenci już wykupili dostęp do usługi, więc nieważne jest, ile czasu spędzają na oglądaniu programu:

"

NFLX ma ustaloną odgórnie cenę 9-16 dolarów miesięcznie w USA, niezależnie od godzin oglądania. Więcej korzystania z platformy nie oznacza dodatkowych kosztów. "

Koszmar z ulicy Wiązów
Koszmar z ulicy Wiązów
Przeczytaj także "Koszmar z ulicy Wiązów" od Netfliksa doczekał się fanowskiego zwiastuna

Martin wyjaśniła, że Netflix jest produktem luksusowym, a nie pierwszej potrzeby. W związku z tym, użytkownicy z Europy i innych miejsc dotkniętych COVID-19 będą chcieli zrezygnować z niepotrzebnych dóbr, by zaoszczędzić w trudnym czasie:

"

Włochy właśnie ogłosiły kwarantannę w całym kraju, co oznacza miliony ludzi niezdolnych do pójścia do pracy i zarabiania pieniędzy. Jako, że Netflix jest luksusem, możemy założyć, że międzynarodowe przychody ulegną zmniejszeniu i powrócą do normy dopiero, gdy poradzimy sobie z COVID-19. "

Foto: Shutterstock
Foto: Shutterstock
Przeczytaj także Katoflix wystartował. Jak wygląda oferta chrześcijańskiego Netfliksa?

A wy zamierzacie zrezygnować z Netfliksa?

Tagi: Seriale Netflix koronawirus