24.09.2020 10:08

Koronawirus zmusił twórców "Wiedźmina" do zmian w obsadzie. Jeden z aktorów musiał zrezygnować z roli

"Wiedźmin" przegrał kolejną walką z COVID-19. Twórcy hitu Netflix zostali zmuszeni do zmiany aktora, który miał się wcielać w wiedźmina Eskela. Kto go zagra?

Wiedźmin
foto: Katalin Vermes/Photoshot/East News

Smutne wieści dla fanów "Wiedźmina" i aktora, który miał zagrać Eskela. Pandemia koronawirusa sprawiła, że Thue Rasmussen musiał zrezygnować z roli w hicie Netfliksa.

"Wiedźmin" sezon 2 - kto go zagra Eskela?

COVID-19 pokrzyżował plany niejednej ekipy filmowej. W ciągu ostatnich miesięcy wstrzymano pracę na planach wielu produkcji, co odbije się na widzach późniejszymi premierami tworzonych obecnie tytułów. Nie inaczej będzie w przypadku drugiego sezonu "Wiedźmina". Zdjęcia do nowych odcinków ponownie ruszyły, ale okazuje się, że koronawirus wygenerował nowy problem, tym razem dotyczący obsady serialu.

kadr z serialu Wiedźmin
kadr z serialu Wiedźmin
Przeczytaj także "Wiedźmin" - Netflix rozpoczął zdjęcia do spektakularnej bitwy w Kaer Morhen. Zobaczymy ją w drugim sezonie serialu

W lutym 2020 roku Netflix zdradził nazwiska aktorów, którzy dołączyli do obsady drugiego sezonu "Wiedźmina". Wśród nich znalazł się Thue Rasmussen, który miał zagrać Eskela - kolegę Geralta po fachu. Wkrótce rozpoczęto zdjęcia, które z powodu pandemii wstrzymano w marcu. Ostatnio aktorzy wrócili na plan, ale przedłużenie zdjęć do "Wiedźmina" sprawiło, że Rasmussen nie może kontynuować współpracy z Netfliksem. Aktor poinformował o tym fanów na swoim Instagramie.

"

Niestety z powodu nowego planu pracy, spowodowanego COVID-19 nie zagram Eskela w "Wiedźminie". Oczywiście to dołująca wiadomość, ale i tak czuję się szczęśliwy i wdzięczny za dni, które spędziłem na planie serialu. Wszyscy byli maksymalnie zaangażowani i oddani temu przedsięwzięciu. Było to naprawdę inspirujące doświadczenie.

Serdecznie dziękuję wszystkim fanom, którzy napisali do mnie pocieszające wiadomości.

Wszystkim w serialu życzę wszystkiego najlepszego z produkcją drugiego sezonu. Jestem przekonany, że nowe odcinki będą świetne, chociaż teraz będę je oglądał jako fanboy, a nie jako wiedźmin. "

Na razie nie wiadomo, kto zastąpi Rasmussena w roli Eskela. Prawdopodobnie niebawem odbędzie się dodatkowy casting do tej roli.

Jason Momoa i Henry Cavill
Jason Momoa i Henry Cavill
Przeczytaj także Jason Momoa w prequelu "Wiedźmina". Kogo zagra gwiazdor "Aquamana"?

"Wiedźmin" sezon 2 - kiedy premiera?

Twórcy serialu wrócili na plan po wielu miesiącach przerwy w sierpniu 2020 roku. Ten przestój z pewnością opóźni premierę drugiego sezonu "Wiedźmina" o kilka miesięcy. Obecnie premiera nowych odcinków jest planowana na rok 2021, ale trudno przewidywać, czy rzeczywiście tak się stanie. W produkcji, za którą odpowiada Lauren S. Hissrich ponownie zobaczymy Henry'ego Cavilla, Anyę Chalotrę, Freyę Allan i Joeya Bateya. Do obsady dołączyli między innymi Kim Bodnia, Paul Bullion, Yasen Atour oraz Joel Adrian.

Foto: Rex Features/East News
Foto: Rex Features/East News
Przeczytaj także Henry Cavill na nowym zdjęciu zza kulis 2. sezonu "Wiedźmina" [FOTO]

Czekacie na 2. sezon Wiedźmina?

Zobacz też: "Wiedźmin" droższy niż "Gra o tron"? Wiemy, ile Netflix wydał na 1. sezon serialu

Tagi: Seriale Wiedźmin Netflix Henry Cavill koronawirus