To już oficjalne. W serialu Netfliksa o Sabrinie, nastoletniej czarownicy pojawi się kot Salem

Natalia Hluzow
12.02.2018 12:17
To już oficjalne. W serialu Netfliksa o Sabrinie, nastoletniej czarownicy pojawi się kot Salem Fot. kadr z serialu „Sabrina, nastoletnia czarownica”

Ulubieniec publiczności z serialu z lat 90. powróci w ekranizacji „Chilling Adventures of Sabrina”. Jak będzie wyglądał Salem?

Choć Sabrina była bardzo sympatyczną nastolatką, nie da się ukryć, że to dla niego widzowie zasiadali przed telewizorem, by obejrzeć kolejny odcinek serialu „Sabrina, nastoletnia czarownica”. Kot Salem, towarzysz Sabriny, który mówi ludzkim głosem, był niekwestionowaną gwiazdą produkcji. Dlatego też potwierdzenie jego udziału w nowym serialu Netfliksa spotkało się z wielką radością miłośników „Sabriny”.

Kot Salem pojawi się w reboocie „Sabriny”

Salem zadebiutował u boku Sabriny w 1962 roku w 22. numerze komiksu „Archie’s Madhouse”. Wtedy był jednak tylko zwykłym, pomarańczowym kotem bez żadnych szczególnych właściwości. Dopiero w latach 90. Salem Saberhagen zmienił swoje umaszczenie na czarne i okazał się czarnoksiężnikiem, który chciał przejąć kontrolę nad światem, za co został skazany przez Radę Czarownic na wieczne życie pod postacią kota. W takiej postaci występuje też w serialu „Sabrina, nastoletnia czarownica”, tyle, że z wyrokiem na 100 lat, a nie na wieczność. Zajmują się nim zamieszkujące fikcyjne Greendale (obok Rivendale) Hilda i Zelda Spellman, które opiekują się także Sabriną. 

O tym, że Salem będzie bohaterem rebootu „Sabriny” wyprodukowanego na zlecenie Netfliksa, poinformował sam twórca serialu i komiksu „Chilling Adventures of Sabrina”, na którym oparty będzie nowy serial. Roberto Aguirre-Sacasa na swoim Twitterze zamieścił zdjęcie tego, jak pupil czarownicy będzie prezentował się w nowej produkcji:

Panie i Panowie, poznajcie najnowszego mieszkańca Greendale. Witamy, Salemie! 

Powyższa fotografia jasno sugeruje, że w nowym serialu zagra prawdziwy kot (a raczej kilka kotów w jednej roli), który będzie wypowiadał się z pomocą CGI. W serialu z lat 90., kiedy taka technologia w sit-comach jeszcze nikomu się nie śniła, wykorzystywano poruszaną elektronicznie kukiełkę kota, pod którą głos podkładał Nick Bakay i którą żywe koty zastępowały w niedialogowych scenach.  

„Chilling Adventures of Sabrina” - kiedy premiera?

Mrożąca krew w żyłach wersja serialu o Sabrinie ma zadebiutować jeszcze w 2018 roku. Netfliks zamówił już 2 sezony produkcji. W główną bohaterkę wcieli się Kiernan Shipka, zaś w jej przyjaciółkę - Jaz Sinclair. Nie wiadomo jeszcze, kto użyczy głosu Salemowi, ale zapewne dowiemy się tego już niebawem. 

Roberto Aguirre-Sacasa, który jest zarówno twórcą mrocznego komiksu o Sabrinie, jak i nowego serialu, zadba o to, by „Chilling Adventures of Sabrina” łączył się fabularnie z „Riverdale”, pomimo zmiany stacji. Pilot wyreżyseruje również związany z „Riverdale” Lee Toland Krieger. Cały sezon ma liczyć 20 odcinków. 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.