"Król tygrysów" popularniejszy niż "Stranger Things"? Znamy wyniki oglądalności dokumentu Netfliksa

09.04.2020 10:22
"Król tygrysów" popularniejszy niż "Stranger Things"? Znamy wyniki oglądalności dokumentu Netfliksa Fot. materiały prasowe Netflix

Kontrowersyjny serial dokumentalny Netfliksa odbił się tak szerokim echem, że dorównał popularnością jednemu z flagowych seriali platformy.

"Król tygrysów" to kontrowersyjny serial dokumentalny, który ukazał się na platformie Netflix 20 marca 2020 roku. Opowiada o ekscentrycznym poligamiście, wielbicielu wielkich kotów. Produkcja wzbudziła żywą dyskusję w sieci, co znacząco przełożyło się na wyniki oglądalności. Jak wygląda to liczbowo?

"Król tygrysów" - wyniki oglądalności dokumentu Netfliksa

Portal Variety podzielił się wynikami badań Nielsena, według których w ciągu pierwszych 10 dni po premierze (20-29 marca 2020 roku) "Króla tygrysów" obejrzało 34,3 miliona widzów. Dokument o Joe Exoticu przebił tym samym wynik 2. sezonu "Stranger Things", który w tym samym czasie zgromadził przed ekranami 31,2 miliona unikalnych widzów. Historii miłośnika dzikich kotów niewiele zabrakło do wyniku 3. serii o dzieciakach z Hawkins (36,3 miliona widzów). 

Przeczytaj także

Nielsen zauważa jednak, że popularność "Króla tygrysów" przyszła z czasem. Nie cieszył się on bowiem zdumiewającą popularnością od razu po premierze. 20 marca zgromadził przed odbiornikami zaledwie 280 tys. widzów w USA, co w porównaniu do 2. sezonu "Mindhuntera" (395 tys.) i 1. sezonu "Altered Carbon" (335 tys.) nie robi dużego wrażenia. Dokument był jednak szeroko komentowany i cieszył się rozgłosem w sieci, co przyciągnęło kolejnych widzów. Trzeciego dnia od premiery oglądalność wzrosła już do 1 miliona, by dziewiątego osiągnąć wynik 9 milionów. W samym USA rzecz jasna. 

Przeczytaj także

Warto jednak zauważyć, że nie są to oficjalne dane Netfliksa. Co więcej, platforma niejednokrotnie zwracała już uwagę, że dane publikowane przez Nielsena są niedokładne - skupiają się bowiem wyłącznie na widzach oglądających programy za pośrednictwem odbiorników telewizyjnych (nie biorąc pod uwagę użytkowników smartfonów, laptopów i tabletów). 

Zobacz też: Powstanie jeszcze jeden odcinek kontrowersyjnego "Króla tygrysów"? Na to wygląda! 

Natalia Nowecka - redaktor online Antyradio.pl
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.