"Królowa" - zobaczcie zwiastun nowego polskiego serialu Netflixa o drag queen [WIDEO]

25.05.2022 10:53
"Królowa" - zobaczcie zwiastun nowego polskiego serialu Netflixa o drag queen [WIDEO] Fot. materiały prasowe/Netflix

Renomowany paryski krawiec, występujący również jako drag queen (w tej roli Andrzej Seweryn), wraca do rodzinnego miasta w Polsce, aby odnowić więzi z córką po kilkudziesięciu latach nieobecności. Zobaczcie zwiastun "Królowej".

Królowa - zobaczcie zwiastun nowego serialu Netflixa

Najnowszy polski serial od Netflix, długo wyczekiwana - "Królowa", w reżyserii Łukasza Kośmickiego, z Andrzejem Sewerynem, Marią Peszek oraz Julią Chętnicką, doczekał się właśnie zwiastuna.

Polecamy

To czteroodcinkowa, wzruszająca opowieść o Sylwestrze, Wioli i Izie - wyjątkowej rodzinie ze Śląska, która wbrew wielu przeszkodom, oraz dzięki poczuciu zrozumienia i solidarności, dostaje drugą szansę na miłość, przyjaźń i akceptację. "Królowa" to przede wszystkim optymistyczna, pełna nadziei, poczucia humoru opowieść o odkupieniu, a także obalaniu stereotypów.

Poniżej zobaczycie zwiastun tej (na pierwszy rzut oka) interesującej produkcji:

W tytułową Królową wciela się Andrzej Seweryn, który, jak sam wspomina w oświadczeniu prasowym, odegrał w serialu rolę życia, jednocześnie wcielając się w postać renomowanego paryskiego krawca - pedantycznego Sylwestra oraz piękną, utalentowaną i doniosłą drag queen Lorettę, którą staje się na deskach teatru. Pomimo złożonej sobie przed laty obietnicy, Sylwester decyduje się wrócić do rodzinnego górniczego miasteczka, po tym jak dostaje list od nieznanej dotąd, osiemnastoletniej wnuczki Izy, którą zagrała Julia Chętnicka. 

Polecamy

Iza pracuje w górniczej stołówce, ale marzy o pracy kosmetyczki. W jej życiu najważniejsi są dla niej przyjaciele i matka Wiola, której usiłuje pomóc, sprowadzając wbrew jej woli na Śląsk Sylwestra. Iza ma nadzieję, że potrzebująca przeszczepu matka przyjmie nerkę od nieznanego ojca, z którym nigdy wcześniej nie szukała relacji. W rolę Wioli - kobiety zdecydowanej, temperamentnej i bezkompromisowej, wcieliła się Maria Peszek.

Podróż Sylwestra w rodzinne strony przybierze nieoczekiwany obrót, zmuszając całą trójkę do zmierzenia się z przeszłością, tragedią, trudnymi wyborami, ale też sprawi, że dostaną szansę odbudowania straconych więzi. Jak przekonuje się Sylwester, rodzina może mieć wiele fasonów, ale każdy z nich wymaga odpowiednich szwów.

Serial "Królowa" zadebiutuje na Netflix już 23 czerwca 2022 roku. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.