Ksenomorfy powracają w zwiastunie krótkometrażowych filmów osadzonych w świecie "Obcego"

Sergiusz Kurczuk
14.03.2019 11:19
Ksenomorfy powracają w zwiastunie krótkometrażowych filmów osadzonych w świecie "Obcego" Fot. materiały promocyjne

Z okazji 40-lecia filmu "Obcy – ósmy pasażer Nostromo" studio 20th Century Fox powołało do życia 6 krótkometrażówek rozgrywających się w uniwersum stworzonym przez Ridleya Scotta. W sieci pojawił się zwiastun filmów.

25 maja 1979 roku do kin wszedł film "Obcy – ósmy pasażer Nostromo", który mimo 40-lat na karku, nadal potrafi przerazić niejednego widza. Słynna produkcja Ridleya Scotta wkrótce stała się całą serią, a po latach rozrosła jako okazałe uniwersum. By uczcić rocznicę premiery 1. części "Obcego", studio 20th Century Fox powołało konkurs dla fanów Ksenomorfów. Chętni mogli zgłaszać swoje scenariusze na krótkometrażowe historie osadzone w świecie "Obcego". Po kilku miesiącach od zakończenia konkursu, w końcu pojawiły się pierwsze efekty pracy nad zwycięskimi opowieściami. 

Przeczytaj także

"Obcy" - zwiastun 6 filmów krótkometrażowych o Ksenomorfach

W sieci pojawił się zwiastun, w którym zapowiedziano 6 nowych opowieści, poszerzających filmowy świat. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane dzięki współpracy ze studiem Tongal. Do konkursu zgłosiło się ponad 550 osób, które chciały stworzyć własną historię rozgrywającą się w uniwersum "Obcego". Wybrano 6 szczęśliwców, którzy przystąpili nad pracą z profesjonalistami, którzy pomogli im zrealizować marzenie. Oto jak prezentują się próbki z wszystkich 6 filmów. 

Jak widać, klimat oryginałów został zachowany. Ponownie zobaczymy mordercze Ksenomorfy oraz niepozorne, ale równie niebezpieczne Facehuggery. Oto lista wszystkich tytułów, które niebawem będą mogli obejrzeć fani "Obcego". 

  • "Alien: Containment" (Chris Reading)
  • "Alien: Harvest" (Benjamin Howdeshell) 
  • "Alien: Alone" (Noah Miller)
  • "Alien: Night Shift" (Aidan Breznick)
  • "Alien: Specimen" (Kelsey Taylor)
  • "Alien: Ore" (Spear Sisters)
Alien Fot. foto: materiał promocyjny

W filmach zobaczymy między innymi walkę o zaufanie, starcia z potworami, niecodzienne przygody bohaterek i ich zwierzaków, oraz pozornie proste misje, które przerodzą się w prawdziwy koszmar. 

"Obcy" - kiedy premiera krótkometrażowych filmów?

Krótkometrażówki trafią na portal IGN i będzie można obejrzeć je całkowicie za darmo. Kolejne filmy zadebiutują w każdy piątek licząc od 29 marca 2019 roku. 

>>Zobacz też: Powstają dwa seriale z serii "Obcy"<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.