26.11.2018 13:50

Książę Karol na pierwszym zdjęciu z 3. sezonu "The Crown". Kto gra syna Elżbiety II?

Wielkimi krokami zbliża się premiera 3. sezonu "The Crown", w którym oryginalną obsadę zastąpili nowi aktorzy. W sieci pojawiło się pierwsze zdjęcie Josha O'Connora w roli dorosłego księcia Karola.

Książę Karol The Crown
foto: kadr z serialu "The Crown"

Nadchodzący 3. sezon serialu "The Crown" przyniesie wiele zmian - nie tylko w życiu królewskiego rodu, ale także w obsadzie produkcji. W związku z tym, że czas w serialu upływa o wiele szybciej niż w rzeczywistości, nagrodzoną Claire Foy w nowych odcinkach zastąpi Olivia Colman. Nowi aktorzy pojawią się też w rolach księcia Filipa, księżniczki Małgorzaty, jej męża Antony'ego Armstronga Jonesa oraz księcia Karola. W sieci pojawiło się pierwsze zdjęcie serialowego dorosłego syna Elżbiety II.

"The Crown": Josh O'Connor jako książę Karol w 3. sezonie

Portal o nazwie WENN udostępnił zakulisowe zdjęcie z planu 3. sezonu "The Crown", przedstawiające Olivię Colman i Josha O'Connora jako królową Elżbietę II i księcia Karola podczas oficjalnego mianowania go na księcia Walii w 1969 roku.

Zdjęcie bardzo dokładnie oddaje autentyczne fotografie i materiały wideo upamiętniające tamto wydarzenie:

Książę Karol i królowa Elżbieta

Josh O'Connor - kim jest aktor, który zagra księcia Karola?

Książę Karol pojawił się już w poprzednich sezonach "The Crown", jednak jego rola była marginalna. Początkowo wcielał się w niego Billy Jenkins, natomiast w 2. sezonie zagrał go Julian Baring. W trzecim sezonie dorosły już syn Elżbiety II ma stać się jedną z głównych postaci, a w jego rolę wcieli się Josh O'Connor. Młody Brytyjczyk pojawił się dotychczas w takich filmach jak "Boska Florence", "Durrellowie" czy "Piękny kraj" oraz w serialu "Peaky Blinders". Książę Karol będzie jedną z jego pierwszych głównych ról w znaczącej produkcji.

The Crown książę Karol

Aktor przyznał, że jest to dla niego duże wyzwanie, tym bardziej, że pojawi się u boku wielkich gwiazd ekranu. Bo choć z pewnością trudno będzie przyzwyczaić się do zmiany obsady "The Crown", trzeba przyznać, że jest ona niezwykła. Prócz Olivii Colman w roli Elżbiety II, w 3. sezonie pojawi się Helena Bonham Carter jako księżniczka Małgorzata, Ben Daniels jako Antony Armstrong Jones oraz Tobias Menzies jako książę Filip. Poniżej prezentujemy galerię zdjęć nowej obsady:

Prócz wspomnianych gwiazd w nowych odcinkach "The Crown" zobaczymy także Emerald Fennell w roli Camilli Parker Bowles oraz Marion Bailey jako Królowa Matka i Charles Dance ("Gra o tron") jako Lord Mountbatten. Póki co nie wiadomo jeszcze, czy księżna Diana pojawi się już w 3. sezonie i kto wcieli się w jej rolę. 

"The Crown" sezon 3 - kiedy premiera?

"The Crown" to jeden z najbardziej prestiżowych oryginalnych seriali Netfliksa, który został oparty na sztuce Petera Morgana. Autor jest też twórcą i pomysłodawcą scenariusza serialu. Produkcja przedstawia historie toczące się w ścianach najważniejszych domów Wielkiej Brytanii: Pałacu Buckingham i 10 Downing Street. Przybliża problemy, intrygi i romanse kryjące się za wydarzeniami, które wywarły decydujący wpływ na drugą połowę XX wieku.

Trzeci sezon rozpocznie się w momencie, w którym zakończył się sezon drugi, a więc zaraz po narodzinach księcia Edwarda, czwartego dziecka Elżbiety i Filipa. Jego fabuła będzie skupiać się przede wszystkim na okresie rządów i zmianach wprowadzanych przez premiera Harolda Wilsona aż do 1976 roku.

Premiera 3. sezonu "The Crown" została zapowiedziana na początek 2019 roku. 

Natalia Hluzow
Tagi: Seriale Netflix The Crown