08.01.2019 16:02

Książkowy prequel "Stranger Things" ukaże się w Polskich księgarniach. Kiedy premiera?

"Stranger Things" to nie tylko popularny serial Netfliksa, ale również seria komiksów i zapowiadane od jakiegoś czasu książki. Okazuje się, że papierowe prequele trafi do Polski. 

Stranger Things
foto: kadr z serialu Stranger Things

Serial "Stranger Things" zadebiutował w 2016 roku i od tamtej pory nie tylko został flagową produkcją platformy Netflix, doczekał się drugiego sezonu, ale również stał się dobrze prosperującą marką. Obecnie w sprzedaży są nie tylko gadżety związane z bohaterami "Stranger Things", ale również komiksowa seria, dopowiadająca, to czego nie zobaczyliśmy na ekranie. W czerwcu 2018 roku pisaliśmy, że Netflix wraz z wydawnictwem Penguin Random zamierza wydać serię książek, skupiających się na przeszłości bohaterów serialu. Okazuje się, że prequele zostaną wydane również w Polsce. 

"Stranger Things" - książki o bohaterach serialu Netfliksa trafią do Polski

Obecnie fani "Stranger Things" oczekują na premierę 3. sezonu przygód dzieciaków z miasteczka Hawkins. Ten czas na pewno umili im powrót do świata stworzonego przez braci Duffer. Wszystko za sprawą pierwszej powieści należącej do cyklu papierowych prequeli. Na facebooku wydawnictwa Poradnia K. pojawił się wpis ogłaszający, że już 24 kwietnia 2019 roku do sprzedaży trafi pierwszy tom serii pod tytułem "Stranger Things: Suspicious Minds" autorstwa Gwendy Bond. 

Tak jak zapowiadano, pierwsza część serii opowie o matce serialowej Eleven

"Stranger Things" sezon 3 - kiedy premiera?

Wraz z początkiem 2019 roku Netflix nie tylko zaprezentował nowy niepokojący teaser, ale również ogłosił datę premiery nowych odcinków "Stranger Things". Nowe przygody dzieciaków z Hawkins zobaczymy już 4 lipca 2019 roku. Miejmy nadzieję, że oczekiwanie umili nam lektura "Stranger Things: Suspicious Minds". 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Stranger Things Netflix