11.04.2019 13:16

Księża obejrzeli odcinek "Chilling Adventures of Sabrina". Jak zareagowali na serial?

Serial Netfliksa o nastoletniej czarownicy jest pełen scen praktykowania czarnej magii, wyznawania Szatana, a także kanibalizmu. Jak na takie połączenie zareagowali księża?

Chilling Adventures of Sabrina + Księża
foto: kadr z wideo

"Chilling Adventures of Sabrina" to serial na podstawie komiksów wydawnictwa Archie Comics, który doczekał się już kilku adaptacji. Najnowsza z nich to produkcja Netfliksa, w której główną rolę odgrywa Kiernan Shipka. Fabuła opowiada o nastoletniej czarownicy uczącej się dorosłego życia jako pełnoprawna członkini tejże społeczności. Serial jest pełen brutalnych scen rytualnych samobójstw, picia krwi i innych zachowań celebracyjnych, które mogą się nam kojarzyć ze stereotypowym wizerunkiem satanistów.

Jak księża reagują na Chilling Adventures of Sabrina

Netflix 5 kwietnia 2019 roku zaprezentował drugą część przygód "Chilling Adventures of Sabrina". Z tej okazji, platforma streamingowa postanowiła przygotować wideo prezentujące księży reagujących na najbardziej odrażające sceny z serialu. Wśród nich pojawiło się wspomniane rytualne samobójstwo, kanibalizm, a także orgia. O dziwo, pastorzy nie poczuli się oburzeni tym, co widzieli. Wręcz przeciwnie - niektórzy docenili sceny, które w pewien sposób parodiowały katolickie tradycje znane z kościoła. Zobaczcie efekt tego nietypowego działania marketingowego:

Największą krytykę zebrały sceny przedstawiające kanibalizm - oprócz tego, księża raczej nie wypowiadali się o serialu negatywnie. Jeden z nich przyznał nawet, że chce spróbować kąpieli mlecznej, która pojawiła się w jednym z fragmentów "Chilling Adventures of Sabrina". 

Chilling Adventures of Sabrina Soundtrack
Chilling Adventures of Sabrina Soundtrack
Przeczytaj także Chiling Adventures of Sabrina: Soundtrack. Piosenki w serialu Netflix o Sabrinie

Chilling Adventures of Sabrina - data premiery

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej - nowe odcinki "Chilling Adventures of Sabrina" zadebiutowały na Netfliksie 5 kwietnia 2019 roku. Serial spotkał się z dobrymi ocenami ze strony krytyków oraz widzów, a platforma streamingowa jeszcze przed premierą 2. sezonu zapowiedziała 2 kolejne. Ich daty premiery nie są jeszcze znane.

Kamil Kacperski
Tagi: Seriale Netflix Chilling Adventures of Sabrina