Księża obejrzeli odcinek "Chilling Adventures of Sabrina". Jak zareagowali na serial?

Kamil Kacperski
11.04.2019 13:16
Księża obejrzeli odcinek "Chilling Adventures of Sabrina". Jak zareagowali na serial? Fot. kadr z wideo

Serial Netfliksa o nastoletniej czarownicy jest pełen scen praktykowania czarnej magii, wyznawania Szatana, a także kanibalizmu. Jak na takie połączenie zareagowali księża?

"Chilling Adventures of Sabrina" to serial na podstawie komiksów wydawnictwa Archie Comics, który doczekał się już kilku adaptacji. Najnowsza z nich to produkcja Netfliksa, w której główną rolę odgrywa Kiernan Shipka. Fabuła opowiada o nastoletniej czarownicy uczącej się dorosłego życia jako pełnoprawna członkini tejże społeczności. Serial jest pełen brutalnych scen rytualnych samobójstw, picia krwi i innych zachowań celebracyjnych, które mogą się nam kojarzyć ze stereotypowym wizerunkiem satanistów.

Jak księża reagują na Chilling Adventures of Sabrina

Netflix 5 kwietnia 2019 roku zaprezentował drugą część przygód "Chilling Adventures of Sabrina". Z tej okazji, platforma streamingowa postanowiła przygotować wideo prezentujące księży reagujących na najbardziej odrażające sceny z serialu. Wśród nich pojawiło się wspomniane rytualne samobójstwo, kanibalizm, a także orgia. O dziwo, pastorzy nie poczuli się oburzeni tym, co widzieli. Wręcz przeciwnie - niektórzy docenili sceny, które w pewien sposób parodiowały katolickie tradycje znane z kościoła. Zobaczcie efekt tego nietypowego działania marketingowego:

Największą krytykę zebrały sceny przedstawiające kanibalizm - oprócz tego, księża raczej nie wypowiadali się o serialu negatywnie. Jeden z nich przyznał nawet, że chce spróbować kąpieli mlecznej, która pojawiła się w jednym z fragmentów "Chilling Adventures of Sabrina". 

Przeczytaj także

Chilling Adventures of Sabrina - data premiery

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej - nowe odcinki "Chilling Adventures of Sabrina" zadebiutowały na Netfliksie 5 kwietnia 2019 roku. Serial spotkał się z dobrymi ocenami ze strony krytyków oraz widzów, a platforma streamingowa jeszcze przed premierą 2. sezonu zapowiedziała 2 kolejne. Ich daty premiery nie są jeszcze znane.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.