16.05.2016 14:03

Kto dotrwał do 7. sezonu „The Walking Dead”?

Powstają kolejne teorie dotyczące zakończenia 6. sezonu „The Walking Dead”. Pewne zajście w Peachtree City w stanie Georgia może na nie rzucić nowe światło.

Kto dotrwał do 7. sezonu „The Walking Dead”?
foto: kadr z serialu

Bohaterowie serialu AMC już niejednokrotnie pokazali, że w świecie pochłoniętym apokalipsą zombie czasami warto okazać dobre serce i ruszyć na ratunek innym. Podstawą przetrwania jest nieufanie komukolwiek, ale czasami można zrobić ustępstwo od tej reguły. Ciężko stwierdzić czy w prawdziwym życiu Norman Reedus i Steven Yeun, czyli odtwórcy ról Daryla i Glenna, również z ostrożnością podchodzą do obcych, ale z pewnością można powiedzieć, że są uczynni.

Aktorzy jechali motocyklem i stali się świadkami wypadku samochodowego. Zatrzymali się na poboczu, aby zobaczyć czy nikomu nic się nie stało i w razie potrzeby udzielić poszkodowanym pomocy nim nadjedzie karetka. Wydarzenie zostało udokumentowano na zdjęciu:

To miły gest ze strony aktorów, ale w całej sytuacji bardziej interesujące wydaje się miejsce, w którym ich zauważono. W niedalekiej okolicy realizowane są zdjęcia do kolejnego sezonu „The Walking Dead”. Można zatem zaryzykować stwierdzenie, że w 7. serii odcinków serialu zobaczymy zarówno Daryla, jak i Glenna.

Uwaga spoilery! Ostatni sezon zostawił widzów z dużym znakiem zapytania. Odcinek zakończył się w momencie, w którym bohaterowie klęczeli u stóp Negana granego przez Jeffreya Deana Morgana. Trzymając w ręku kij baseballowy zadał nim (prawdopodobnie) śmiertelny cios jednej z postaci. Zaczęły się mnożyć teorie co do tego kto zginął. Ich rozkwit mogliśmy także zauważyć na stronie Antyradio.pl:

1
2
3

Wiele osób przybliżało się do teorii mówiącej o śmierci Glenna, zwłaszcza, że do takowej doszło na łamach komiksu. Jednak twórcy nieszczególnie trzymają się zdarzeń z oryginału w postaci powieści obrazkowej. Właśnie dostaliśmy dowód na to, że prawdopodobnie znowu tak się stało.

Według nieoficjalnych informacji Greg Nicotero nakręcił scenę następująca bezpośrednio po tej z zakończenia 6. sezonu w pierwszej połowie maja 2016 roku. To by oznaczało, że teraz realizowane są już sekwencje następujące w fabule później - to kolejny znak, że Daryl i Glenn musieli przeżyć starcie z Neganem. Oczywiście nie możemy mieć co do tego pewności, ale jest to prawdopodobna wersja.

Już niedługo, bo 9 października 2016 roku, będzie miał premierę 7. sezon „The Walking Dead”. Wtedy już będziemy mieli pewność co do losu postaci. Liczymy, że fani będą usatysfakcjonowani nowymi odcinkami i nie będą już nawoływać do bojkotu serialu, a Robert Kirkman nie będzie już musieli nikogo przepraszać za decyzje dotyczące produkcji.

Jak myślicie kto zginął w finale 6. sezonu „The Walking Dead”?

Robert Skowronski
Tagi: Seriale The Walking Dead