27.08.2018 14:10

Kto jest Twoim ulubionym wojownikiem z serialu „Power Rangers”? [WYNIKI SONDY]

Z okazji 25-lecia serialu „Power Rangers” postanowiliśmy zapytać Was o ulubionego wojownika. Którą postać wybraliście?

Kto jest Twoim ulubionym wojownikiem z serialu „Power Rangers”? [WYNIKI SONDY]
foto: kadr z serialu Power Rangers

Każdy, kto pamięta lata 90., z sentymentem wspomina serial „Power Rangers”. Produkcja opowiadała o grupie nastolatków, którzy zostali wybrani do ocalenia świata przed kosmicznym zagrożeniem. Ich mentorem był Zordon, który wyposażył swoich podopiecznych w specjalne kostiumy i ogromne pojazdy w kształcie zwierząt. Maszyny prowadzone przez Rangerów mogły działać indywidualnie bądź połączyć się w wielkiego robota, zwanego Megazordem. To właśnie za ich pomocą Power Rangers walczyli z wojskami złej Rity Odrazy. 28 sierpnia 2018 roku przypada 25. rocznica emisji 1. odcinka serialu. Z tej okazji zapytaliśmy Was o ulubionego wojownika „Power Rangers”. Kogo wybraliście?

„Power Rangers” - ulubiony wojownik

Na przestrzeni kolejnych lat powstały nowe przygody Rangerów. Z serialu na serial ich popularność traciła na sile, ale fani „Power Rangers” wciąż istnieją, bo obecnie nadawa jest produkcja pod tytułem „Power Rangers Super Ninja Steel”. Tworząc sondę, skupiliśmy się jednak na członach grupy, których przygody można było oglądać w dwóch pierwszych sezonach „Mighty Morphin Power Rangers”. Wyniki nie są zaskakujące. 

Przechwytywanie

Oczywiście 1. i 2. miejsce zajęła ta sama postać, ale w różnych wcieleniach. Mowa oczywiście o Tommym Olivierze, który nosił kostium Zielonego (34%) i Białego Wojownika (28%). Co ciekawe na 3. miejscu ex aequo uplasowali się Różowa Rangerka (Kimberly Ann Hart) i Czerwony Ranger (Jason Lee Scott), zdobywając po 10% głosów. Najmniej lubianą członkinią oryginalnych Power Rangers została Żółta Rangerka (Trini Kwan) z 3%. 

„Power Rangers: Super Ninja Steel” - odcinek specjalny na 25-lecie serialu

Zwycięstwo Tommy'ego Oliviera nie powinno nikogo zaskoczyć. Wcielający się w niego aktor - Jason David Frank, wciąż jest związany z kolejnymi produkcjami o wojownikach w kolorowych kostiumach. Frank pojawi się w specjalnym odcinku serialu „Power Rangers Super Ninja Steel”, który powstał z okazji 25-lecia serii. Oprócz niego wystąpią również inni aktorzy znani z poprzednich seriali o Rangersach. Premiera specjalnego odcinka została zaplanowana na 28 sierpnia 2018 roku.  

W 2017 roku powstał kinowy film oparty na serialu „Power Rangers”. Chociaż nie odniósł sukcesu, firma Hasbro - nowy właściciel praw do marki, zapowiedziała, że trwają prace nad kontynuacją produkcji. Zabawkarski potentat w 2019 roku planuje również nowy serial zatytułowany „Power Rangers Beast Morphers”, a przy okazji wypuszczenie nowej serii zabawek związanych z wojownikami w kolorowych strojach. Wygląda na to, że okrzyk „Go, go Power Rangers!” będzie dobywał się z ust kolejnych pokoleń. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale Power Rangers