Kto lepiej wygląda jako Geralt – Henry Cavill czy Michał Żebrowski? [SONDA]
Michał Tomaszkiewicz
31.10.2018 17:01
Kto lepiej wygląda jako Geralt – Henry Cavill czy Michał Żebrowski? [SONDA] Fot. materiały prasowe

Henry Cavill kontra Michał Żebrowski, Netflix kontra TVP – wiemy już, jak w pełnej charakteryzacji wygląda nowy aktor wcielający się w rolę Geralta. Który z nich jest lepszym Białym Wilkiem?

Pierwszy serial nakręcony na podstawie twórczości Andrzeja Sapkowskiego wspomina się z lekkim zażenowaniem – polska kinematografia roku 2002 starcie z Wiedźminem przegrała, a jedynym dobrym elementem całości był Michał Żebrowski, który jako Geralt prezentuje się całkiem dobrze:

wiedzmin_aktorzy_sonda_02 Fot. foto: kadr z wideo

Aktor mógł zagrać w nowym „Wiedźminie” kręconym przez Netfliksa, do propozycji odniósł się jednak z takim brakiem zapału, że zawalił termin przesłania filmu na casting.

Na informacje o tym, kto wcieli się w Geralta z Rivii w nowej adaptacji, fani „Wiedźmina” czekali z zapartym tchem. Ulubieńcem większości był Mads Mikkelsen, z nieoficjalnych przecieków wynikało zaś, że serwis VoD chciał postawić na Edrisa Elbę, który jednak nie mógł przyjąć roli z powodu niedostępności w czasie kręcenie zdjęć.

Henry Cavill jako Geralt z Rivii na oficjalnym zdjęciu Netfliksa

31 października 2018 Netflix zdradził w końcu, jak Henry Cavill prezentuje się jako Geralt z Rivii – fotografia spotkała się z dość ambiwalentnym przyjęciem.

wiedzmin_aktorzy_sonda_03 Fot. foto: materiały prasowe

Fani „Wiedźmina” mogli także zobaczyć, jak Cavill jako Geralt prezentuje się na krótkim filmiku, który został zamieszczony Netfliksa na Twitterze.

Wśród negatywnych opinii pokazują się między innymi głosy, że Henry Cavill bardziej niż Geralta przypomina Legolasa z „Władcy Pierścieni”.

Seriale TVP i Netfliksa to nie jedyne produkcje, w których można było zobaczyć aktorów ucharakteryzowanych na Geralta z Rivii – Ryszard Kotys, wcielający się w Paździocha w „Świecie według Kiepskich”, inspirował się mocno Białym Wilkiem w odcinku „5 minut”.

wiedzmin_aktorzy_sonda_04 Fot. foto: kadr z wideo

Opublikowanie przez Netflika pierwszego oficjalnego zdjęcia Cavilla jako Geralta z Rivii pozwala ocenić, który z aktorów prezentuje się w tej roli lepiej. Co sądzicie?

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.