16.04.2018 12:06

Kto umarł w finale 8. sezonu „The Walking Dead”?

Dobiegł końca 8. sezon popularnego serialu stacji AMC. Wojna między ludźmi Negana, a grupą Ricka zabrała wiele ważnych dla produkcji postaci. Kto stracił życie w ostatnim odcinku 8. serii „The Walking Dead”? Uwaga: SPOILERY!

Jeffrey Dean Morgan jako Negan w The Walking Dead
foto: materiały prasowe

Wojna została zakończona. Koniec 8. sezonu „The Walking Dead” przyniósł ostateczną bitwę między ocalałymi dowodzonymi przez Ricka Grimesa, którzy stawili czoła Neganowi i jego grupie Zbawców. Konflikt budowany przez ostatnie 2 sezony został rozwiązany ostatnią walką, która przyniosła raczej rozczarowanie. Po hucznych zapowiedziach, okazało się, że bitwę zakończył sabotaż amunicji przygotowany przez Eugena. 

Rick pokonał w walce wręcz Negana - były policjant podciął liderowi Zbawców gardło. Pamiętając jednak o tym, co pisał jego zmarły syn, Carl, Grimes kazał uratować życie Neganowi. Ten akt łaski oznacza, że przyszłość ich społeczności musi opierać się na współpracy. Co z resztą potwierdził sam Rick, który razem z Michonne wytłumaczył byłemu już liderowi Zbawców, że on również będzie miał rolę do odegrania w nadchodzących czasach.

Czy zginie Negan z The Walking Dead?

Jednak nie wszyscy bohaterowie docenili akt łaski ze strony Ricka Grimesa - w opozycji do niego znaleźli się Daryl, Maggie i Jesus. Grupka nie pochwaliła działań swojego lidera i w biurze w Hilltop rozpoczęła knucia. Trójka postanowiła grać na czas i nie działać pochopnie, spokojnie oczekując, aż natrafi się dobry moment, by pokazać Rickowi, że jego postępowanie było nieprawidłowe. Czyżbyśmy w 9. sezonie mieli do czynienia ze zdradą?

Odcinek zakończył się monologiem Grimesa, który przyznał swojemu zmarłemu synowi, że nareszcie zrozumiał, co Carl miał na myśli, mówiąc, że muszą zacząć od początku. Rick wraz z Michonne przygotowują się do rozpoczęcia życia w nowym świecie, w którym to oni będą (w miarę demokratyczny sposób) zarządzać tym, co się dzieje.

Reakcje na finał 8. sezonu „The Walking Dead”

Odcinek finałowy 8. sezonu nie jest tak dużym cliffhangerem jak np. końcówka 6. sezonu - wtedy przez całe miesiące przed premierą 7. sezonu w sieci pojawiały się teorie na temat tego, kogo zabije Negan. Tym razem wydaje się, że 9. sezon będzie zapowiadanym „nowym początkiem”. Fani wciąż jednak mieli całkiem sporo do powiedzenia na temat finału 8. sezonu „The Walking Dead”:

Co stanie się w 9. sezonie „The Walking Dead”?

W internecie pojawiły się plotki, jakoby w nadchodzącym sezonie „The Walking Dead” mieliby pojawić się znani z komiksów The Whisperers. Tego dowiemy się jednak dopiero przy okazji premiery zwiastunów, czy plakatów nowej serii TWD. Premiera 9. sezonu „The Walking Dead” odbędzie się jesienią 2018 roku.

Kamil Kacperski
Tagi: Seriale The Walking Dead