27.02.2020 14:00

Kto wcieli się w agentkę Clarice Starling w serialowej kontynuacji wersji "Milczenia owiec"?

Już niedługo powstanie serial na podstawie "Milczenia owiec" Thomasa Harrisa. Twórcy zdradzili, która aktorka wcieli się w postać, graną w słynnym filmie z 1991 roku filmie przez Jodie Foster.

Milczenie owiec
foto: EAST NEWS

Już niedługo na antenę CBS trafi serial, który ma być bezpośrednią kontynuacją filmowego "Milczenia owiec" z 1991 roku. Główną bohaterką serialu będzie agentka FBI Clarice Starling, w którą prawie 30 lat temu wcieliła się Jodie Foster. Wiemy, kto zastąpi aktorkę.

"Milczenie owiec" - Rebecca Breeds jako agentka Clarice Starling

Jak donosi The Hollywood Reporter, w agentkę Starling wcieli się Rebecca Breeds. Australijska aktorka powinna być dobrze znana wszystkim widzom serialu "The Originals", w którym zagrała Aurorę de Martel. Produkcja była spin-offem "Pamiętników wampirów". Breeds występowała również w serialu "Słodkie kłamstewka", gdzie wcielała się w epizodyczną bohaterkę Nicole Gordon.

Rebecca Breeds
Al Pacino i Robert De Niro byli brani pod uwagę do roli Hannibala Lectera
Al Pacino i Robert De Niro byli brani pod uwagę do roli Hannibala Lectera
Przeczytaj także Al Pacino i Robert De Niro byli brani pod uwagę do roli Hannibala Lectera

Serial "Clarice" ma kontynuować historię opowiedzianą w słynnym thrillerze psychologicznym w reżyserii Jonathana Demme'a. Film został oparty na powieści Thomasa Harrisa "Milczenie owiec". W kinowej wersji Starling zagrał Jodie Foster. W Hannibala Lectera wcielił się niezapomniany Anthony Hopkins. Scena przesłuchania kanibala przez agentkę, przeszła do historii i dla wielu widzów stała się jednym z ikonicznych dialogów kinematografii oraz świetnym przykładem umiejętnego montażu.

Hannibal
Hannibal
Przeczytaj także Czy powstanie kontynuacja "Hannibala"? Twórca serialu nie wyklucza adaptacji "Milczenia owiec"

Akcja nadchodzącej produkcji ma się rozgrywać mniej więcej rok po wydarzeniach ukazanych w filmie. Według opisów twórców, tytułowa bohaterka ma być złożoną, wrażliwą oraz genialną osobą. W serialu agentka powróci do pracy, w której czekać na nią będą kolejne trzymające w napięciu sprawy.

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe
Przeczytaj także TOP 25: Najlepsze thrillery w historii, wśród nich "Siedem" i "Milczenie owiec"

"Clarice" - kiedy premiera?

Na razie nie ogłoszono jeszcze daty premiery serialu CBS. Prawdopodobnie "Clarice" zadebiutuje najwcześniej w roku 2021. Fani mrocznych zagadek będą musie więc jeszcze trochę poczekać na wielki powrót agentki Starling.

Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe
Przeczytaj także TOP 15 - Najlepsze filmy psychologiczne, wśród nich "Milczenie owiec" i "Fight Club"

Zobacz też: Najlepsze filmy o seryjnych mordercach i psychopatach. Wśród nich "Siedem" i "Zodiak"

Tagi: Seriale Milczenie owiec Jodie Foster