Kto zginął w 8. odcinku 9. sezonu "The Walking Dead" i jak potoczą się dalsze losy bohaterów serialu?

Sergiusz Kurczuk
26.11.2018 12:32
Kto zginął w 8. odcinku 9. sezonu "The Walking Dead" i jak potoczą się dalsze losy bohaterów serialu? Fot. kadr z serialu The Walking Dead

W odcinku The Walking Dead pod tytułem "Evolution" zginął kolejny ważny bohater. To ostatnie spotkanie z "Żywymi trupami" w roku 2018. Co zobaczymy w drugiej połowie 9. sezonu?

Twórcy "The Walking Dead" lubią szokować swoich widzów. Najwidoczniej hit AMC konkuruje z "Grą o tron" o miano produkcji, która w krwawy i zaskakujący sposób rozprawia się z protagonistami. W finale pierwszej części 9. sezonu serialu zginął kolejny kluczowy bohater. O kogo chodzi tym razem?

"The Walking Dead" sezon 9 odcinek 8 - kto zginął?

Mimo tego, że wojna między ludźmi Ricka i grupą Negana już jest zażegnana, życie w świecie wypełnionym nieumarłymi stworami nie jest łatwe. Na własnej skórze przekonało się o tym już kilku bohaterów "The Walking Dead". Jednym z nich był grany przez Paula Rovię Paul "Jesus" Monroe. W 8. odcinku lider osady Hilltop zginał podczas walki z jednym z zombiaków. Śmierć bohatera była jednak nietypowa. Gdy Jesus atakował nieumarłego, stwór się uchylił i następnie zadał śmiertelny cios swojemu napastnikowi. Z czasem okazało się, że Paul w rzeczywistości walczył z członkiem grupy znanej jako Szeptacze.

"The Walking Dead" - kim są Szeptacze?

Fani komiksu, na którego podstawie powstał serial "The Walking Dead" czekali na Szeptaczy od jakiegoś czasu. W końcu grupa zadebiutowała na małym ekranie. W komiksie Roberta Kirkmana Szeptacze (The Whisperes) to ocalali przed apokalipsą zombie ludzie, którzy znaleźli nietypowy sposób na radzenie sobie w nowej rzeczywistości. Szeptacze postanowili udawać nieumarłych, przywdziewając pozostałości po zombiakach. W ten sposób prawdziwe żywe trupy nie są w stanie ich zaatakować, ponieważ nie wyczuwają zapachu człowieka. Jesus był jedną z pierwszych ofiar nowych przeciwników w uniwersum "The Walking Dead".

"The Walking Dead" sezon 9 - co dalej czeka bohaterów?

8. odcinek serialu był ostatnim w roku 2018 spotkaniem z "The Walking Dead". W kolejnych tygodniach nastąpi przerwa, która potrwa aż do lutego 2019 roku. Twórcy postanowili zostawić widzów w niepewności. Jednak na pocieszenie w sieci ukazał się teaser drugiej części 9. sezonu "The Walking Dead", który zapowiada, co zobaczymy za kilka miesięcy.

9. sezon "The Walking Dead" powróci na antenę AMC i FOX 10 lutego 2019 roku.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.