02.01.2019 12:03

Które postacie z "The Walking Dead" umarły w 2018 roku?

"The Walking Dead" to serial, w którym trup ściele się gęsto. W roku 2018 widzowie mieli okazję zobaczyć aż dwa sezony produkcji AMC. Które postacie pożegnaliśmy w ciągu ostatnich 12 miesięcy?

The Walking Dead
foto: kadr z serialu The Walking Dead

Chociaż popularność serialu "The Walking Dead" zdaje się spadać w porównaniu do sezonów sprzed kilku lat, produkcja nadal jest hitem stacji AMC . Wskazuje na to między innymi fakt, że to właśnie telewizyjna adaptacja "Żywych trupów" stała się najczęściej piraconym serialem roku 2018. W ciągu minionych 12 miesięcy widzowie mieli okazję zobaczyć dwie połowy 8. i 9. sezonu "The Walking Dead". W obu zginęło wiele kluczowych postaci. W sieci pojawiło się zestawienie bohaterów "The Walking Dead", który umarli w 2018 roku.

"The Walking Dead" - które postacie umarły w 2018 roku?

Rok 2018 przyniósł widzom serialu zakończenie wojny pomiędzy grupą Ricka Grimesa i ludźmi Negana. Ofiary były więc czymś oczywistym. W ostatnim odcinku 1. połowy 9. sezonu pojawili się nowi wrogowie znani jako Szeptacze, którzy również dali o sobie znać śmiercią ważnej postaci. Twórcy Twittera o nazwie The Walking Dead World postanowili zaprezentować 12 najważniejszych bohaterów serialu, którzy odeszli w minionym roku.

Wśród wymienionych postaci z "The Walking Dead" pojawili się między innymi Gavin, Jared, Gregory, Simon, doktor Harlan Carson oraz Arat. Największą stratą była jednak zaskakująca śmierć syna Ricka o imieniu Carl oraz równie niespodziewane zabójstwo Jesusa. Oczywiście to nie wszyscy bohaterowie serialu, którzy zginęli na przestrzeni 8. i 9. sezonów "The Walking Dead". Życie straciła również duża grupa bohaterów drugoplanowych i epizodycznych, w tym jedna z postaci najdłużej występujących w serialu. Twórcy "The Walking Dead" straszyli widzów, że Kostucha dosięgnie również Ricka, ale na szczęście przywódca ocalonych jedynie zaginął w akcji i powróci w serii filmów pełnometrażowych.

"The Walking Dead" sezon 9 - co dalej czeka bohaterów?

8. odcinek serialu był ostatnim w roku 2018 spotkaniem z "The Walking Dead". Obecnie trwa przerwa, która skończy się w lutym 2019 roku. Twórcy postanowili zostawić widzów w niepewności. Jednak na pocieszenie w sieci ukazał się teaser drugiej części 9. sezonu "The Walking Dead", który zapowiada, co zobaczymy za kilka miesięcy. 9. sezon "The Walking Dead" powróci na antenę AMC i FOX 10 lutego 2019 roku.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale The Walking Dead