Które seriale były najczęściej piracone w 2016?

Robert Skowronski
28.12.2016 10:13
Które seriale były najczęściej piracone w 2016? Fot. kadr z filmu + Dzik Pejnta

Portal TorrentFreak.com opublikował raport, w którym zostały wskazane seriale, które najczęściej trafiały do sieci BitTorrent.

Na pierwszym miejscu podium bez zmian. To już piąty rok z rzędu, kiedy „Gra o tron” zostaje najczęściej piraconym serialem roku. Produkcja HBO zapisze się zresztą dzięki temu w Księdze Rekordów Guinnessa w 2017 roku. Choć stacja walczyła z nielegalnymi kopiami odcinków, to jednak przegrała tę bitwę. Jak ustalono, w okresie od kwietnia do czerwca 2015 roku każdy z nielegalnie udostępnionych epizodów znalazł się na dyskach 14,4 miliona użytkowników. Jak to wyglądało w 2016? Niestety te dane nie zostały udostępnione.

Nie ma również zmian w kwestii 2. miejsca na podium. Po raz kolejny jest to „The Walking Dead”. W 2015 roku serial stacji AMC zanotował blisko 7 milionów pobrań - po słynnym cliffhangerze ta liczba mogła tylko wzrosnąć. I w tym wypadku stacja zaczęła walczyć z piratami poprzez wprowadzenie systemów zabezpieczeń. Jak widać na niewiele to się zdało.

Jak wygląda pełna lista najczęściej piraconych seriali 2016 roku? W nawiasach przedstawiono na jakich pozycjach znajdowały się produkcje w 2015 roku.

  1. (1) Gra o tron    
  2. (2) The Walking Dead    
  3. (nowość) Westworld    
  4. (5) Flash    
  5. (4) Arrow    
  6. (3) Teoria wielkiego podrywu     
  7. (7) Wikingowie    
  8. (nowość) Lucyfer    
  9. (10) W garniturach    
  10. (nowość) The Grand Tour

Lista powstała na podstawie zebranych danych z kilu źródeł nielegalnych pobrań. Niektóre pozycje na niej pokazują, że część rzeczy zostaje stała we wszechświecie, ale jest tu też kilka niespodzianek. Nie dziwi pojawienie się „Westworld”, nowego przeboju HBO, ale dziwi za to brak „Stranger Things”, które przecież narobiło sporo hałasu w 2016 - czy to znak, że widzowie serialu Netflixa wybierają jego seans poprzez legalny serwis streamingowy? Wygląda na to, że tak, bo na liście nie znajdziemy ani jednej produkcji sygnowanej przez Netflixa.

Zaskoczeniem jest także pojawienie się „The Grand Tour”. Wydawać by się mogło, że Jeremy Clarkson dla wielu fanów motoryzacji liczył się przede wszystkim pod szyldem „Top Gear”. A jednak. W tym roku zabrakło „Mr. Robot” - w 2015 roku znajdował się na 6. miejscu. Brak także docenianego przez krytyków „American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona”, który zdominował nominacje do Złotych Globów w kategoriach serialowych.

Jakie seriale oglądaliście w 2016 roku?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.