03.08.2018 11:08

Którego potwora najbardziej chcielibyście zobaczyć w „Wiedźminie” Netfliksa? [WYNIKI SONDY]

Kilka dni temu zapytaliśmy się Was, które monstrum chcielibyście zobaczyć najbardziej w powstającym „Wiedźminie”. Oto Wasze odpowiedzi.

Wiedźmin 3
foto: kadr z wideo

Serial Netfliksa „Wiedźmin” zapowiada się nadzwyczaj obiecująco. Fani mają nadzieję, że nadchodząca produkcja będzie co najmniej tak dobra, jak seria gier, które podbiły świat. Lauren Hissrich, showrunnerka produkcji już pracuje nad scenariuszem „Wiedźmina”, pomaga jej w tym cały zespół scenarzystów, a po sieci krążą nagrania z castingów do roli Yennefer. Mówiąc krótko: dzieje się.

Zdjęcia do „Wiedźmina” mają ruszyć już tej zimy, ale na razie oficjalnych informacji dotyczących serialu brak. Jedyne, co na razie możemy robić, to teoretyzować na temat tego, co będzie w nadchodzącej produkcji Netfliksa. W związku z tym, kilka dni temu zapytaliśmy was o to, jakie monstrum ze świata Sapkowskiego chcecie zobaczyć najbardziej. Oto wasze odpowiedzi.

Potwory z Wiedźmina - wyniki sondy

Do wyboru mieliście 6 potworów pochodzących z różnych opowiadań Sapkowskiego: strzygę, smoka, diaboła, dżina, Nivellena i Vereenę oraz rycerza zwanego Jeżem. Zdecydowane pierwsze miejsce w naszej sondzie zajęła zaklęta w strzygę księżniczka Adda, która zdobyła 36% wszystkich głosów. Na drugim miejscu z 17% pojawił się duet Nivellen i Vereena, czyli tragiczna historia o miłości, natomiast podium z 16% zamknął smok Villentretenmerth, który przybierał postać rycerza Borcha Trzech Kawek.

Tak za to prezentuje się pełna lista wyników sondy:

sonda

Wiedźmin - kiedy premiera?

Zmutowany pogromca potworów posługujący się w walce magią i mieczem pojawi się w ośmioodcinkowym 1. sezonie dopiero na przełomie 2019 i 2020 roku. „Wiedźmin” dzięki brutalnemu uniwersum ma szansę zostać idealnym zastępcą kończącej się rok wcześniej „Gry o tron”. Czy Biały Wilk przebije hit HBO? Przekonamy się wkrótce.

Kamil Kacperski
Tagi: Seriale Wiedźmin Netflix