Który słynny serial skończył się najbiedniej? [SONDA]

Natalia Hluzow
05.07.2018 18:44
Który słynny serial skończył się najbiedniej? [SONDA] Fot. kadry z seriali "Lost", "Jak poznałem Waszą matkę" i "Mad Men"

Kochaliśmy je, przeżywaliśmy, angażowaliśmy się w życie bohaterów, by finalnie… dostać w twarz koszmarnym zakończeniem. Który serial dał pod tym względem największy popis braku szacunku wobec fanów?

Niemal wszystkie zgromadzone tutaj seriale były pionierskie w swoim gatunku – rewolucjonizowały telewizję („Rodzina Soprano”, „Zagubieni”), prezentowały znane wątki w nowatorski sposób („Dr House”), przekraczały granice i łamały tabu („Dexter”, „Czysta krew”), przybliżały dawne czasy w nowym stylu („Mad Men”, „Różowe lata 70”) lub po prostu bawiły do łez („2 i pół”, „Hoży doktorzy”, „Jak poznałem Waszą matkę?”). Przez wiele lat coraz wierniejsi fani śledzili każdą z tych produkcji z zapartym tchem. Nawet jeśli po początkowej ekscytacji pierwszymi sezonami i sporym zaangażowaniu w kolejne, na etapie szóstego czy siódmego pozostawało już tylko przyzwyczajenie. Niezależnie od wszystkiego - widzowie trwali do końca, czekając na finał swojego ulubionego serialu. A kiedy ten następował, trudno było powstrzymać łzy… rozczarowania.

jack lost Fot. foto: kadr z serialu "Zagubieni"

Który słynny serial skończył się najgorzej?

Niejeden twórca serialowego hitu po zakończeniu ostatniego sezonu mógłby napisać książkę „Jak stracić fanów i zrazić do siebie widzów?”. Do najłatwiejszych sposobów, by to osiągnąć, należy oczywiście upozorowanie śmierci głównego bohatera lub zmiana jego cech charakteru w ostatnich odcinkach tak, by zakończenie nie kleiło się absolutnie z niczym, co o nim wiedzieliśmy. Niektórzy twórcy decydują się wdrożyć plan psucia serialu już wcześniej i cały finałowy sezon przygotowują fanów do katastrofy, jaką będzie ostatni epizod. Są nawet tacy, który pozbywają się w tym celu większości głównych bohaterów i skupiają się na losach przypadkowych postaci. Jednak najbardziej wytrawni niszczyciele zakończeń, poza stosowaniem opisanych wyżej taktyk, w finałowym odcinku przekreślają cały serial, burzą wszystko, co zbudowali, nie oferują żadnych wyczekiwanych wyjaśnień i śmiejąc się w twarz wszystkim fanom, pozostawiają ich z poczuciem zmarnowanych kilku lat życia. Tak, to o Tobie J.J. Abrams - po co w ogóle robiłeś ten serial, skoro wszyscy zginęli na samym początku?! I o Was, Craig Thomas i Carter Bays - czekaliśmy DZIEWIĘĆ LAT, żeby dowiedzieć się, jak Ted poznał tę cholerną matkę!

himym pogrzeb Fot. foto: kadr z serialu "Jak poznałem Waszą matkę"

Skoro już wiecie, które zakończenia rozczarowały nas najbardziej, dajcie znać jaki serial według Was skończył się najgorzej. Który finałowy odcinek sprawił Wam najwięcej zawodu? Dajcie upust swoim negatywnym emocjom i zagłosujcie w naszej sondzie! Na Wasze głosy czekamy do poniedziałku 9 lipca do godziny 12:00.

seriale Fot. foto: screen ze strony Antyradio.pl
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.