14.06.2019 15:29

Kucyki-lesbijki zadebiutują w serialu "My Little Pony: Przyjaźń to magia"

W najnowszym odcinku serialu animowanego "My Little Pony: Przyjaźń to magia" pojawi się para homoseksualnych bohaterek. W ten sposób twórcy produkcji obchodzą miesiąc LGBT i wprowadzają ten wątek do animacji.

My Little Pony: Przyjaźń to magia
foto: kadr z serialu My Little Pony: Przyjaźń to magia

Czerwiec od wielu lat uznawany jest jako miesiąc walki o prawa osób LGBT. Twórcy serialu animowanego "My Little Pony: Przyjaźń to magia" postanowili podjąć ten wątek w swojej produkcji. Zrobili to dzięki postaciom Aunty Lofty i Aunt Holiday - bohaterek, które tworzą lesbijski związek.

"My Little Pony: Przyjaźń to magia" - kucyki lesbijki w najnowszym odcinku

Obecnie w Stanach Zjednoczonych emitowany jest 9. sezon "My Little Pony: Przyjaźń to magia". W odcinku zatytułowanym "The Last Crusade" poznamy Aunty Lofty i Aunt Holiday - dwie dorosłe bohaterki, opiekujące się małą Scootaloo. Informację o tym, że nowe bohaterki są postaciami LGBT, potwierdził jeden z producentów serialu Michael Vogel za pośrednictwem Twittera.

"

Hej, hej! Nicole Dubuc, Josh Haber i ja robimy, co możemy, żeby wprowadzić trochę równości do naszego serialu!! "

Pierwsze informacje na temat kucyków-lesbijek pojawiły się w roku 2017. Fani zapytali wówczas Vogela, czy nowe bohaterki będą przedstawicielkami LGBT. Filmowiec potwierdził domysły.

"

Kiedy mówię "urocza para", to chodzi mi o to, że unt Holiday i Auntie Lofty są parą. Tak. "

W rozmowie z serwisem BuzzFeed Vogel, który sam jest homoseksualistą, powiedział, że pomysł narodził się podczas współpracy z Dubuc i Haberem.

"

Nicole i ja uznaliśmy, że to wspaniały moment, żeby w organiczny sposób wprowadzić parę LGBTQ do naszego serialu. Zapytaliśmy Hasbro o zgodę i ją dostaliśmy. "My Little Pony" zawsze było o przyjaźni i akceptacji ludzi (lub kucyków), którzy są inni od ciebie. Więc poczuliśmy, że to coś ważnego, co musimy zrobić. "

Oczywiście nie zabrakło głosów krytyki. Konserwatyści już grzmią w mediach społecznościowych o szkodliwości nadchodzącego odcinka "My Little Pony: Przyjaźń to magia". Wśród nich znalazł się polityk Lyle Shelton, który z marnym skutkiem w 2018 roku próbował całkowicie zakazać małżeństw homoseksualnych w Australli.

"

Mówiliśmy, że indoktrynacja naszych dzieci i waszych wnuków będzie jedną z konsekwencji tych "małżeństw". To nowy wspaniały świat, ludzie i musimy stawiac opór, póki jeszcze możemy. Siedzenie poza polityką przestało mieć znaczenie dla konserwatystów. "

kadr z serialu Artur
kadr z serialu Artur
Przeczytaj także Gejowski ślub w nowym sezonie słynnego serialu animowanego dla dzieci

Co sądzisz o ukazywaniu związków homoseksualnych w serialach dla dzieci?

"My Little Pony: Przyjaźń to magia"- kiedy premiera

Światowa premiera odcinka "The Last Crusade" odbędzie się 15 czerwca 2019 roku. W Polsce serial emitowany jest na kanale MiniMini+. Na razie na antenie stacji nie pojawił się jeszcze najnowszy sezon przygód kucyków.

Zobacz też: Czy Bert i Ernie z „Ulicy Sezamkowej” są gejami? Zdania są podzielone

Tagi: Seriale LGBT