07.06.2017 14:37

Kultowe anime „Cowboy Bebop” stanie się aktorskim serialem

Amerykanie spróbują dokonać niemożliwego w postaci aktorskiej adaptacji jednego z najsłynniejszych anime w historii. 

Kultowe anime „Cowboy Bebop” stanie się aktorskim serialem
foto: kadr z filmu

„Cowboy Bebop” po raz pierwszy zostało wyemitowane w Japonii w 1998 roku jako 26 odcinkowa seria. Anime opowiadało o łowcy nagród Spike’u Spiegielu i jego załodze, przemierzających kosmos w poszukiwaniu najgorszych przestępców w galaktyce. Świetnie przyjęte przez krytykę oraz widzów, dla twórcy i zarazem jej reżysera, Shinichiro Watanabe, była projektem, który wyniósł go do panteonu świata japońskiej animacji. W 2001 roku pojawił się jeszcze pełnometrażowy film „Kowboj Bebop: Pukając do nieba bram”, któremu udało się oddać sporo ze specyficznego klimatu, jaki posiadała serialowa odsłona.

Teraz doczekamy się pierwszej aktorskiej wersji „Cowboy Bebopa”. Przygotują ją Tomorrow Studios wraz z Midnight Radio oraz japońskim studiem Sunrise, które było odpowiedzialne za oryginalną animację. Produkcją ma się zająć Marty Adelstein, odpowiedzialny m.in. za „Skazanego na śmierć” i „Teen Wolf: Nastoletni Wilkołak”, Becky Clements („Dobre zachowanie”) oraz Matthew Weinberg („Cybergeddon”). Scenariusz stworzy Christopher Yost, który miał swój niemały udział przy powstawaniu filmów ze stajni Marvela: „Thor: Mroczny świat” z 2013 roku oraz nadchodzącej w 2017 roku kontynuacji „Ragnarok”.

Bardzo ciekawym pytaniem jest, jak poradzą sobie Amerykanie z oddaniem świata z oryginału. Akcja anime dzieje się w 2071 roku, co może stworzyć spore wymagania, aby jak najlepiej odwzorować wizję dystopijnej przyszłości. Jednak problemów może pojawić się znacznie więcej, ale póki co nie podano żadnych informacji odnośnie obsady, ani kiedy moglibyśmy spodziewać się premiery adaptacji.

Myślicie, że adaptacja może się udać?

Kamil Dachnij
Tagi: Cowboy Bebop