08.05.2019 13:05

"Lucyfer" - Netflix podziękował fanom za uratowanie serialu i udostępnił nowy sezon

Już dziś odbyła się premiera nowego sezonu "Lucyfera", który przez ostatnie kilka lat był dosłownie w piekle i z powrotem. Netflix podziękował fanom za cierpliwość i głośne wsparcie dla serialu.

"Lucyfer" - Netflix podziękował fanom za uratowanie serialu i udostępnił nowy sezon
foto: kadr z serialu

W środę 8 maja 2019 roku na Netfliksie pojawił się nowy sezon "Lucyfera", w którym poznaliśmy bohaterkę o imieniu Ewa (zbieżność jej imienia z biblijną Ewą jest oczywiście jak najbardziej świadoma i nieprzypadkowa). Nie wchodząc w zbyt wiele szczegółów fabularnych możemy powiedzieć, że Pierwsza Kobieta robi naprawdę spory rozgardiasz w życiu bohatera tytułowego, a także jego przyjaciół.

Lucyfer - nowy sezon już na Netflix

Jednak zanim mogliśmy cieszyć się z nowych odcinków "Lucyfera", serial przeszedł przez niemalże dosłowne piekło - niedługo po premierze finałowego odcinka 3. sezonu "Lucyfera", stacja Fox anulowała produkcję. Serial nie cieszył się ogromną popularnością, ale i tak wiadomość zszokowała miliony widzów na całym świecie. Na szczęście fani zebrali się razem i przeprowadzili jedną z najlepszych akcji w historii telewizji, którą nazwano po prostu #SaveLucifer, co w wolnym tłumaczeniu na polski brzmi #RatujmyLucyfera.

Lucyfer
Lucyfer
Przeczytaj także "Lucyfer" - serial doczekał się oficjalnego zwiastuna 4. sezonu

Po kilku tygodniach do sprawy wszedł Netflix, który przejął od Fox prawa do tworzenia i pokazywania serialu. Fani mogli poczuć się dumni - to właśnie ich inicjatywa spowodowała, że "Lucyfer" wrócił do żywych. Potem pojawiły się pierwsze teasery, plakaty, aż w końcu zwiastun, który zaprezentował nie tylko nową bohaterkę, ale także zdradził nam datę premiery, czyli 8 maja 2019 roku. 

Z okazji premiery 4. sezonu "Lucyfera" Netflix udostępnił tweeta, z którego wynika, że fani wysłali łącznie powyżej 3,5 miliona wiadomości zawierających hasło "#SaveLucifer":

"

3,64 miliona tweetów i 5,63 miliona retweetów użyło hasła #SaveLucifer w dniach od 8 maja 2019 roku do 8 kwietnia 2019 roku. Długo czekaliście, ale pozostało już tylko 10 godzin do obejrzenia następnych 10 odcinków "Lucyfera". Mamy nadzieję, że "lucyfani" na całym świecie naprawdę pokochają 4. sezon - naprawdę ciężko na niego pracowali. "

Wszystkie 10 wspomnianych odcinków 4. sezonu "Lucyfera" jest już dostępnych na platformie Netflix. Życzymy miłego seansu.

Tagi: Seriale Netflix Lucyfer