"Lucyfer" - Netflix podziękował fanom za uratowanie serialu i udostępnił nowy sezon

08.05.2019 13:05
"Lucyfer" - Netflix podziękował fanom za uratowanie serialu i udostępnił nowy sezon Fot. kadr z serialu

Już dziś odbyła się premiera nowego sezonu "Lucyfera", który przez ostatnie kilka lat był dosłownie w piekle i z powrotem. Netflix podziękował fanom za cierpliwość i głośne wsparcie dla serialu.

W środę 8 maja 2019 roku na Netfliksie pojawił się nowy sezon "Lucyfera", w którym poznaliśmy bohaterkę o imieniu Ewa (zbieżność jej imienia z biblijną Ewą jest oczywiście jak najbardziej świadoma i nieprzypadkowa). Nie wchodząc w zbyt wiele szczegółów fabularnych możemy powiedzieć, że Pierwsza Kobieta robi naprawdę spory rozgardiasz w życiu bohatera tytułowego, a także jego przyjaciół.

Lucyfer - nowy sezon już na Netflix

Jednak zanim mogliśmy cieszyć się z nowych odcinków "Lucyfera", serial przeszedł przez niemalże dosłowne piekło - niedługo po premierze finałowego odcinka 3. sezonu "Lucyfera", stacja Fox anulowała produkcję. Serial nie cieszył się ogromną popularnością, ale i tak wiadomość zszokowała miliony widzów na całym świecie. Na szczęście fani zebrali się razem i przeprowadzili jedną z najlepszych akcji w historii telewizji, którą nazwano po prostu #SaveLucifer, co w wolnym tłumaczeniu na polski brzmi #RatujmyLucyfera.

Przeczytaj także

Po kilku tygodniach do sprawy wszedł Netflix, który przejął od Fox prawa do tworzenia i pokazywania serialu. Fani mogli poczuć się dumni - to właśnie ich inicjatywa spowodowała, że "Lucyfer" wrócił do żywych. Potem pojawiły się pierwsze teasery, plakaty, aż w końcu zwiastun, który zaprezentował nie tylko nową bohaterkę, ale także zdradził nam datę premiery, czyli 8 maja 2019 roku. 

Z okazji premiery 4. sezonu "Lucyfera" Netflix udostępnił tweeta, z którego wynika, że fani wysłali łącznie powyżej 3,5 miliona wiadomości zawierających hasło "#SaveLucifer":

3,64 miliona tweetów i 5,63 miliona retweetów użyło hasła #SaveLucifer w dniach od 8 maja 2019 roku do 8 kwietnia 2019 roku. Długo czekaliście, ale pozostało już tylko 10 godzin do obejrzenia następnych 10 odcinków "Lucyfera". Mamy nadzieję, że "lucyfani" na całym świecie naprawdę pokochają 4. sezon - naprawdę ciężko na niego pracowali.

Wszystkie 10 wspomnianych odcinków 4. sezonu "Lucyfera" jest już dostępnych na platformie Netflix. Życzymy miłego seansu.

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.