07.06.2019 08:12

"Lucyfer" - Netflix zapowiedział 5. i zarazem finałowy sezon serialu

Wygląda na to, że romans między platformą streamingową a serialem na podstawie komiksów Vertigo będzie krótki, aczkolwiek intensywny - Netflix zapowiedział bowiem, że następny sezon "Lucyfera" będzie jednocześnie jego ostatnim. Do sprawy odniósł się Tom Ellis, który wciela się w głównego bohatera produkcji.

Lucyfer
foto: kadr z serialu

Fani "Lucyfera" przez ostatnie kilkanaście miesięcy przeżyli prawdziwy rollercoaster emocjonalny - od momentu ogłoszenia anulowania serialu, przez internetową kampanię #SaveLucifer, która skłoniła Netflix do przejęcia praw do produkcji, aż po triumfalny powrót Pana Piekieł w glorii i chwale, czyli debiut 4. sezonu na platformie streamingowej. Nowe odcinki były ciepło przyjęte przez fanów i krytyków, a mniejsza ilość epizodów w serii spowodowała, że twórcy przygotowali bardziej skupioną opowieść, w której było mało czasu na niepotrzebne odcinki zapychające.

Lucyfer - Netflix zapowiedział ostatni sezon serialu

Teraz dowiedzieliśmy się natomiast, że "Lucyfer" w końcu doczeka się pełnoprawnego zakończenia historii, które nie będzie spowodowane nagłym anulowaniem produkcji. Na oficjalnym Twitterze serialu pojawiła się bowiem informacja, że Netflix postanowił dać twórcom jeszcze jeden sezon produkcji na to, by przygotowali najlepszą końcówkę przygód Lucyfera Morningstara na jaką ich tylko stać. Przy okazji pokazali również pierwszy "teaser" 5. serii, który przedstawia krzyczącego ze szczęścia Toma Ellisa zapowiadającego, że "zobaczymy się w piekle". Twórcy po raz kolejny podziękowali też fanom za to, że wspierali serial w tak trudnych momentach:

Lucyfer
Lucyfer
Przeczytaj także Tom Ellis z "Lucyfera" poprosił, aby wpłacać darowizny na kliniki aborcyjne z okazji jego ślubu

Do całej sytuacji odniósł się również wspomniany Ellis, który wciela się oczywiście w tytułowego bohatera "Lucyfera". Aktor zapowiedział w swoim tweecie, że: "Tym razem zakończymy ten serial po bożemu":

Lucyfer - kiedy premiera finałowego sezonu?

Niestety, Netflix nie zapowiedział daty premiery nowej serii, ale możemy przypuszczać, że sezon 5 zadebiutuje około roku po niedawno zakończonej 4. części "Lucyfera". SPOILER! Przypomnijmy, że główny bohater w ostatnim odcinku powrócił do piekła dosłownie kilka chwil po tym jak Detektyw Decker wyznała mu miłość. Twórcy definitywnie będą eksplorowali reperkusje tych działań i jeśli im wierzyć, to mają już pomysł na pierwszą scenę 5. sezonu - tak przynajmniej stwierdził Joe Henderson w sesji Q&A przeprowadzonej z fanami za pośrednictwem Instagram Live.

Data premiery 5. sezonu "Lucyfera" pozostaje nieznana.

Tagi: Seriale Netflix Lucyfer