22.03.2019 13:21

"Lucyfer": Wszystko co wiemy o 4. sezonie serialu. Fabuła, obsada, premiera

Nie możecie się doczekać 4. sezonu "Lucyfera"? My też i właśnie dlatego postanowiliśmy zebrać w jednym miejscu wszystkie informacje, jakie posiadamy na temat nadchodzącego sezonu serialu.

"Lucyfer", Foto: Materiały promocyjne
"Lucyfer", Foto: Materiały promocyjne

"Lucyfer" to serial cieszący się olbrzymią popularnością i wierną rzeszą fanów. Widzowie na całym świecie dali wyraz swojej lojalności, gdy stacja FOX ogłosiła, że postanowiła anulować "Lucyfera" po 3. sezonie. Powstała wówczas petycja online na platformie Change.org. oraz akcja na Twitterze, podczas której niespełna 1.5 miliona internautów wrzuciło wpis opatrzony hasztagiem #SaveLucifer lub #PickUpLucifer. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać – Netflix ogłosił, że wykupił prawa do "Lucyfera" i serial powróci z 4. sezonem na ich platformie.

Lucifer
Lucifer
Przeczytaj także Jedna z szefowych Netfliksa wytłumaczyła, dlaczego platforma uratowała „Lucyfera”

"Lucyfer" 4. sezon – co wiemy o 4. sezonie "Lucyfera"? 

Zdjęcia do 4. odsłony przygód Lucyfera Morningstara ruszyły pod koniec sierpnia 2018 roku. Jak wiemy z wpisu zamieszonego przez scenarzystów na Twitterze, w 4. sezonie najprawdopodobniej pojawi się nowy Pan Piekieł. Wnioskując po zdjęciu zawartym we wpisie, pojawi się on w 10. odcinku nadchodzącego sezonu.

Jeden z producentów, Joe Henderson, w wywiadzie zapowiedział pojawienie się nowej, ważnej postaci, która "nada wszystkiemu kompletnie inny wydźwięk". Czyżby chodziło o wspomnianego wcześniej nowego szefa? Henderson zażartował również, że nowym czarnych charakterem w nadchodzącym sezonie będzie detektyw Dan Espinoza.

Wiemy również, że w 4. sezonie "Lucyfera" ma powrócić najstarszy z anielskich braci głównego bohateraAmenadiel oraz (jak zainsynuował aktor wcielający się w Lucka) najnowszy sezon będzie bardziej pikantny niż jego poprzednicy.

Foto: Kadr z serialu "Lucyfer"

Zobacz też: >> TOP 10: Najlepsze cytaty z serialu "Lucyfer" <<

"Lucyfer" 4. sezon – zdjęcia

Na początku grudnia 2018 roku, portal TVLine podzielił się z nami pierwszym oficjalnym zdjęciem z 4. sezonu "Lucyfera". Widzimy na nim tytułowego bohatera w towarzystwie biblijnej Ewy, w którą wcieli się aktorka Inbar Lavi.

Foto: Netflix/TVLine

"Lucyfer" 4. sezon – odcinki

Jak poinformowała platforma Netflix, 4. sezon "Lucyfera" składał się będzie z 10 odcinków (dla porównania, sezon 3. zawierał ich aż 26), trwających po około 43 minuty. Wiemy również, że odcinek 9. sezonu 4. ma nosić tytuł "Save Lucifer", na cześć fanów, którzy tak zawzięcie walczyli o uratowanie serialu.

"Lucyfer" 4. sezon – premiera

Kompletny sezon 4. "Lucyfera" pojawi się na platformie Netflix 8 maja 2019 roku.

Zobacz też: >> "Lucyfer" - nowy teaser zdradził datę premiery 4. sezonu <<

Natalia Nowecka
Tagi: Netflix Lucyfer