Netflix przywróci „Lucyfera” w skróconej wersji. Znamy oficjalną ilość odcinków 4. sezonu serialu
Natalia Hluzow
20.06.2018 15:01
Netflix przywróci „Lucyfera” w skróconej wersji. Znamy oficjalną ilość odcinków 4. sezonu serialu Fot. kadr z serialu "Lucyfer"

Twórcy „Lucyfera”, który niedawno przeszedł we władanie serwisu Netflix, zdradzili, ile odcinków będzie liczył 4. sezon serialu.

„Lucyfer” powraca z 4. sezonem, mimo wcześniejszej decyzji stacji FOX o skasowaniu serialu. Po prośbach, groźbach, lamentach i petycjach fanów na kontynuowanie telewizyjnej opowieści o Władcy Piekieł zdecydował się Netflix. Szczegóły umowy nie były początkowo ujawniane, jednak teraz twórcy serialu zdecydowali się uchylić rąbka tajemnicy.

lucifer 1 Fot. foto: kadr z serialu "Lucyfer"

„Lucyfer” na Netflix – ile odcinków będzie miał  4. sezon serialu?

Joe Henderson i Ildy Modrovich w rozmowie z TV Line ujawnili, że 4. sezon „Lucyfera” zrealizowany dla Netflix będzie składał się z 10 odcinków. Podziękowali też fanom za gigantyczną akcję ratunkową – w ciągu zaledwie kilkunastu godzin hasztagiem #SaveLucifer oznaczono ponad milion postów, zaś petycję o przejęcie praw do serialu przez inną stację podpisało kilkaset tysięcy osób. Jak powiedział Henderson:

Przy użyciu mediów społecznościowych fani mogą teraz dokonywać zmian i to jest najlepsza rzecz w tym całym doświadczeniu.

Każdy z 10 epizodów nowego sezonu „Lucyfera” ma liczyć ok. 43 minuty. Twórcy podkreślili jednak, że Netflix pozwala im na większą swobodę w tej kwestii, dzięki czemu – jeśli zajdzie taka potrzeba – odcinki będą mogły być nieco dłuższe. Dla fanów jest to zapewne marne pocieszenie w kontekście skrócenia nowego sezonu o 16 epizodów względem sezonu poprzedniego. Henderson i Modrovich uspokajają jednak, że nowa porcja odcinków ma być tylko pierwszą częścią 4. serii, która będzie kontynuowana pod szyldem Netfliksa w kolejnych latach. Jak twierdzą, jest jeszcze wiele do opowiedzenia o Lucyferze Morningstarze, w związku z czym liczą na długofalową współpracę.

„Lucyfer 4” – tylko na Netflix

Zdjęcia do nowego sezonu mają wystartować w okolicach sierpnia 2018. Wciąż nieznana jest jeszcze data premiery „Lucyfera 4”. Kiedy tylko ją poznamy, niezwłocznie Was o tym poinformujemy.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.