MTV przywróci animowany serial „Daria”. Kiedy premiera?

Kamil Kacperski
22.06.2018 11:09
MTV przywróci animowany serial „Daria”. Kiedy premiera? Fot. materiały prasowe

Cyniczna i sarkastyczna nastolatka powraca, by znowu komentować codzienne życie młodych Amerykanów. Będziecie czekali na nowe odcinki „Darii”?

MTV planuje przywrócić do emisji kilka seriali z lat 90. Oprócz zapowiedzianego na początku czerwca 2018 rebootu „Aeon Flux”, w ich planach pojawiła się również „Daria”, czyli animowany serial opowiadający o życiu nastolatki uczęszczającej do amerykańskiego liceum. Produkcja otrzyma również nowy tytuł - „Daria and Jodie”.

Jak część czytelników pewnie pamięta, Jodie była najlepszą przyjaciółką Darii, więc miło, że twórcy postanowili okazać jej szacunek umieszczając imię dziewczyny w tytule odświeżonej wersji serialu. Stacja MTV opublikowała również opis „Darii and Jodie”:

Ikoniczna animowana franczyza zostaje odświeżona. Daria Morgendorffer i jej najlepsza przyjaciółka Jodie Landon powracają. Te dwie inteligentne młode kobiety stawiają czoła całemu światu, uskuteczniając przy tym typowe dla nich satyryczne komentowanie wydarzeń z zakresu popkultury, klas społecznych, płci i koloru skóry.

Daria i Jodie powracają

O dziwo, serial nie będzie emitowany na antenie MTV. Stacja telewizyjna stworzyła MTV Studios, czyli wytwórnię filmową, która zajmie się produkcją nadchodzących rebootów. Te będą następnie przeznaczone do sprzedaży platformą streamingowym, takim jak Netflix, czy Hulu. Decyzję skomentował prezes stacji Chris McCarthy, który przekonuje, że młodzież nie ogląda już telewizji:

Kablówka jest obecnie bardzo ograniczająca, więc historie, które opowiadalibyśmy na naszej antenie byłyby zupełnie inne niż te, które opowiemy na platformach streamingowych. Przez to, że młodsza część naszego targetu demograficznego przeniosła się do internetu, więc planujemy do nich tam dotrzeć. Wszystko dla młodszych będzie się znajdowało na platformach streamingowych, natomiast produkcje dla widzów w wieku 20+ trafi na antenę TV.

Prezes potwierdził również, że na antenie MTV nadal będą nadawane programy, które prezentują „bardziej kolorową i głośniejszą wersją naszej rzeczywistości”, czyli reality show, takie jak „Nastoletnie matki”, czy „Newcastle/Warsaw/New Jersey Shore”:

Rzeczy, które znajdują się w sferze animacji, długich form muzycznych, czy sprawach nastoletnich i licealnych - te rzeczy znajdą się w sferze streamingowej. Tradycyjna głośniejsza wersja rzeczywistości, którą prezentujemy w naszych reality show wciąż pozostanie główną działalnością naszej stacji telewizyjnej.

W związku z tym, nie wiemy niestety, ani kiedy, ani nawet gdzie będzie emitowana odświeżona wersja serialu „Daria”, czyli „Daria and Jodie”. Będziemy trzymali rękę na pulsie i damy wam znać, jak tylko pojawią się nowe informacje.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.