20.09.2018 17:19

Wiemy, kto zagra Joannę Chyłkę w serialu TVN opartym na powieściach Remigiusza Mroza

Stacja TVN nareszcie zdradziła nazwisko aktorki, która wcieli się w Joannę Chyłkę w serialu opartym na serii thrillerów prawniczych Remigiusza Mroza.

Joanna Chyłka Remigiusz Mróz
foto: materiały promocyjne

Po licznych postach Remigiusza Mroza, w których pisarz podsycał apetyt fanów wyczekujących serialu o Joannie Chyłce, TVN wreszcie ogłosiło, kto zagra panią mecenas, na którym tomie zostanie oparta produkcja i jaki tytuł roboczy nosi.

Kto zagra Joannę Chyłkę w serialu TVN?

Tak jak przewidywaliśmy, w rolę głównej bohaterki serialu wcieli się Magdalena Cielecka. Zdradzało to już zdjęcie udostępnione przez Remigiusza Mroza, jak i jego podpowiedzi, że jest to aktorka często typowana przez fanów do roli Chyłki. Cielecka bardzo często pojawiała się bowiem w komentarzach fanów jako jedna z wymarzonych odtwórczyń roli pani mecenas.

Magdalena Cielecka jako Joanna Chyłka

Trzeba przyznać, że Magdalena Cielecka idealnie nadaje się do roli zdolnej, inteligentnej, bezkompromisowej i niepokornej bohaterki, która w prawniczym świecie mężczyzn radzi sobie znakomicie. Z wyboru zadowolony jest również Remigiusz Mróz. Jak powiedział:

"

Myślę, że już po pierwszym odcinku każdy będzie mógł przekonać się, że Magda Cielecka nie gra Chyłki. Ona jest Chyłką. Cieszę się ogromnie, że moja seria trafiła w dobre ręce i czuję, że mamy okazję dokonać prawdziwej rewolucji w serialowym świecie. "

Pisarz udostępnił też materiał wideo z Magdaleną Cielecką w roli Joanny Chyłki:

Który tom serii o Joannie Chyłce zekranizuje TVN?

Jak podaje TVN w informacji prasowej, pierwszy sezon serialu zostanie oparty na 2. tomie prawniczej serii Remigiusza Mroza – wydanym w 2015 roku „Zaginięciu”. Tytuł roboczy produkcji, która trafi wyłącznie na platformę player.pl, to „Chyłka – Zaginięcie”. W opisie nowej produkcji czytamy:

"

Gdy trzyletnia Nikola Szlezyngier znika bez śladu, a policja nie znajduje dowodów wskazujących na porwanie, głównymi podejrzanymi stają się rodzice dziecka. To właśnie Chyłka i jej nowy aplikant Kordian Oryński podejmują się obrony małżeństwa. Wszystkie poszlaki wskazują jednak na winę Szlezyngierów. Czy prawnicy zdołają wspólnie doprowadzić sprawę do szczęśliwego finału? "

Serial o Joannie Chyłce – obsada i twórcy

Prócz Magdaleny Cieleckiej w serialu o Joannie Chyłce wystąpią m.in. Filip Pławiak (prawdopodobnie w roli Kordiana Oryńskiego), Katarzyna Warnke, Olga Bołądź, Michał Żurawski, Szymon Bobrowski, Jacek Koman, Jerzy Schejbal, Mirosław Baka, Artur Żmijewski, Piotr Głowacki, Piotr Stramowski,  Mirosław Haniszewski, Piotr Żurawski oraz Jakub Gierszał.

Reżyserem serialu jest Łukasz Palkowski. Scenariusz napisali Justyna Stefaniak, Krzysztof Szpetmański i Michał Wawrzecki we współpracy z Darią Rogozińską i Dorotą Chamczyk. Autorem zdjęć jest Mateusz Wichłacz, scenografię przygotowała Aleksandra Kierzkowska, a kostiumy – Agnieszka Werner-Szyrle. Za produkcję z ramienia TVN odpowiada Dorota Chamczyk, producentem wykonawczym została Violetta Furmaniuk-Zaorska z firmy Aktiv Media, zaś kierownikiem produkcji – Artur Polański.

Zdjęcia do serialu rozpoczęły się we wrześniu. Premiera „Zaginięcia” planowana jest na listopad 2018. Odcinki będą dostępne wyłącznie w player.pl. Przedpremierowo będą mogli je zobaczyć abonenci oferty player+.

Natalia Hluzow
Tagi: Seriale Joanna Chyłka