Maisie Williams zdradza wcześniejszą datę premiery 8. sezonu „Gry o tron”

Sergiusz Kurczuk
29.01.2018 13:11
Maisie Williams zdradza wcześniejszą datę premiery 8. sezonu „Gry o tron” Fot. kadr z serialu Gra o tron

Aktorka wcielająca się w Aryę Stark w serialu „Gra o tron”, wyznała kiedy możemy się spodziewać premiery finałowego sezonu. 

„Gra o tron” zbliża się ku końcowi. Z jednej strony fani są zrozpaczeni, że to już koniec historii największych rodów Westeros, z drugiej nie mogą się doczekać rozwiązania sagi opartej na książkach autorstwa George'a R.R. Martina. Ciągle trwają zdjęcia do finałowego 8. sezonu. Twórcy tym razem chcą, żeby do widzów przedostało się jak najmniej informacji dotyczących fabuły serialu. Z tego powodu powstanie kilka alternatywnych zakończeń i tylko nieliczne osoby na planie będą wiedzieć, jak rzeczywiście zakończy się „Gra o tron”. Z tego powodu powstało już wiele teorii dotyczących wydarzeń 8. sezonu. Nie podano również, kiedy możemy się spodziewać powrotu serialu na antenę HBO.

„Gra o tron” sezon 8. - kiedy premiera?

Jedyna nadzieja w aktorach wcielających się w główne postacie. Pod koniec roku 2017 Sophie Turner, która gra Sansę Stark zasugerowała, że serial pojawi się dopiero w ostatnim kwartale 2019. Tymczasem jej serialowa siostra Arya grana przez Maisie Williams, przekazała trochę inne informacje, które na pewno ucieszą zniecierpliwionych fanów. Młoda aktorka udzieliła wywiadu Metro, w którym opowiadała o swoim nowym filmie - animacji „Jaskiniowiec”. Oczywiście nie mogło zabraknąć pytania o finał „Gry o tron”. 

Kończymy w grudniu i puszczamy pierwszy odcinek w kwietniu [2019]. Zostają 4 miesiące, żeby pogrzebać przy tych spektakularnych odcinkach. Trzeba włożyć dużo pracy w ostatnie poprawki post produkcyjne. W ogóle nie chcemy pospieszać tego sezonu. Jesteśmy winni naszej widowni i naszym fanom, żeby zrobić ten sezon najlepiej, jak potrafimy.

Wygląda na to, że nowe docinki „Gry o tron” pojawią się już za kilkanaście miesięcy. To nie jedyne nowości z produkcji finału. W sieci ukazały się kolejne materiały z planu zdjęciowego.

„Gra o tron” sezon 8. - przecieki

Jak donosi portal Watchers on the Stone Wall, ekipa „Gry o tron” kręci zdjęcia w Toome w Północnej Irlandii. To właśnie ta okolica odgrywa zamek Winterfell. W sieci pojawiły się zdjęcia ukazujące fortecę podczas nagrywania wielkiej bitwy, w której udział wzięło ponad 200 statystów. Nie wiadomo, czy wojska oblegające Winterfell należą do Nocnego Króla, czy może bardziej ludzkiego przeciwnika z Południa. Oprócz fotek pojawiło się również krótkie wideo, na którym słychać dźwięki, prawdopodobnie uderzanie taranem w bramy zamku. 

Jednak według słów innej aktorki, Emilii Clarke, wcielającej się w Daenerys Targaryen, lepiej nie wierzyć przeciekom, bo i tak nie wiadomo, które sceny finalnie znajdą się w serialu. Pozostaje nam czekać na premierę 8. sezonu „Gry o tron”. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.