Makabryczne morderstwo w centrum handlowym ze „Stranger Things 3”

Sergiusz Kurczuk
03.09.2018 12:55
Makabryczne morderstwo w centrum handlowym ze „Stranger Things 3” Fot. materiały promocyjne

Centrum handlowe, które pojawiło się w zajawce 3. sezonu „Stranger Things” ma mroczny sekret. Zabito w nim 19-letnią Silling A. Man. 

Serial serwisu Netflix „Stranger Things” daje widzom możliwość powrotu do lat 80. XX wieku. Twórcy włożyli wiele pracy w to, by jak najwierniej oddać realia tamtych lat. W 3. sezonie nie będzie inaczej, o czym fanów przekonał teaser kontynuacji „Stranger Things”, który ukazał się kilka miesięcy temu. Widzieliśmy w nim nowoczesne jak na lata 80. centrum handlowe. W zajawce stylizowanej na starą reklamę telewizyjną pojawił się jeden z bohaterów serialu - grany przez Joe Keery'ego Steve. Z zapowiedzi wynikało, że Starcourt Mall to fantastyczne, rodzinne i bezpieczne miejsce. Rzeczywistość mówi na ten temat co innego.

„Stranger Things” sezon 3 - morderstwo w centrum handlowym Gwinnett Place Mall

Serialową galerię handlową zagrał prawdziwy budynek. Mowa o gmachu Gwinnett Place Mall, który prawie w niezmienionej formie przetrwał ponad 30 lat. Tętniący niegdyś życiem budynek, znajduje się w Duluth w stanie Georgia. Okazuje się, że zanim do Gwinnett Place Mall zawitała ekipa „Stranger Things”, na miejscu dokonano przerażającego odkrycia. 

Jak podaje serwis Dread Central, 21 grudnia 2017 roku znaleziono ciało 19-letniej Silling A. Man. Zwłoki znajdowały się nieopodal miejsca, w którym stał później Joe Keery. Grany przez niego Steve podjął pracę w jednym z barów szybkiej obsługi. Martwa dziewczyna została znaleziona właśnie w tej strefie galerii handlowej. Została ukryta w opuszczonym lokalu sieci Subway. Wokół jej zmasakrowanych zwłok widniała kałuża zaschniętej krwi. Lekko zmumifikowane palce, początkowo sprawiły śledczym trudność w ustaleniu personaliów ofiary. 

Morderstwo w Gwinnett Place Mall - kto zabił Silling A. Man?

Jej tożsamość ustalono dzięki porterowi sporządzonemu na podstawie szczątków zabitej dziewczyny. Rodzina rozpoznała zaginioną od października  2017 roku Silling A. Man. Początkowo zignorowano jej zniknięcie, ponieważ po dwóch dniach pojawiła się w domu. Potem jednak wyszła i już nigdy nie wróciła. Rodzina dziewczyny opisuje ją jako miłą, charyzmatyczną i altruistyczną młodą dziewczynę. Man opuściła dom z 21-letnim chłopakiem imieniem Emmett Davis. Para spędziła ostatnie dni życia Silling w hotelach niedaleko miejsca zbrodni. Jeden z menadżerów hotelu zauważył, że dziewczyna została pobita i zawiadomił policję. Man oznajmiła funkcjonariuszom, że nic jej nie zagraża.

Jej dziwne zachowanie zaczęło narastać. Postanowiła zrobić sobie pierwszy tatuaż. Miejscem permanentnego rysunku była jej twarz - trzy serca wzdłuż szczęki na dowód miłości do Davisa. 21-latek zrobił sobie taki sam tatuaż. Autor tatuaży zeznał, że para przyjechała do niego 15 listopada 2017 roku. Byli ubrani w takie same stroje i nosili ciemne okulary, mimo że była godzina 20:00. Mężczyzna próbował odwieść swoją klientkę od pomysłu tatuowania twarzy, ale zrezygnował, gdy zobaczył zarys pistoletu w spodniach Davisa. Ostatni raz Man widziano żywą 20 listopada 2017 roku w tych samych ubraniach i okularach, które miała na sobie w studiu tatuażu. Zjawiła się w pracy, by wziąć wypłatę. Jej współpracownicy początkowo jej nie rozpoznali z powodu nietypowego ubioru. 

Chociaż Subway w Gwinnett Place Mall nie działał, galeria była czynna. Zwłoki kobiety przeleżały tam 2 tygodnie. W tym czasie ciało rozłożyło się, ale nikt nie poczuł odoru zgnilizny, ponieważ żadna osoba nie zbliżała się do miejsca, w którym znajdował się lokal - piętro z dawną strefą restauracyjną stoi bowiem puste. Budynek nie jest zbyt dobrze zabezpieczony. Patroluje go kilku ochroniarzy, ale monitoring jest jedynie atrapą. Brak jednoznacznych dowodów sprawił, że śledczym trudno było ustalić przyczynę zgonu dziewczyny. Dopiero w marcu 2018 roku zaczęto rozpatrywać sprawę w kategoriach morderstwa. Policjanci zaczęli składać poszlaki w całość i doszli do wniosku, że za śmierć Man ponosi winę jej chłopak.

Pół roku po znalezieniu zwłok dziewczyny Emmet Davies został aresztowany jako główny podejrzany w tej sprawie. Został oskarżony za napaść z bronią i morderstwo. Na razie oczekuje w areszcie na proces sądowy. Sprawa wydaje się przesądzona, bo policja dotarła do danych z telefonów komórkowych Man i Davisa, które potwierdzają, że para znajdowała się w okolicach Gwinnett Place Mall w dzień morderstwa dziewczyny. Do tej pory nie ustalono jednak motywu zborni ani nie wyjaśniono, czemu niesprawiająca kłopotów młoda kobieta opuściła nagle dom. 

„Stranger Things” sezon 3 - kiedy premiera?

Makabryczna historia nie zniechęciła twórców serialu do zdjęć w Gwinnett Place Mall. Tajemnice przygotowane przez braci Duffer zobaczymy dopiero w roku 2019 na platformie Netflix. Twórcy na razie nie podali dokładnej daty premiery 3. sezonu „Stranger Things”

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.