07.06.2017 11:43

„Manhunt: Unabomber” - pierwszy zwiastun serialu o terroryście Tedzie Kaczynskim

Theodore Kaczynski aka Unabomber przez kilkanaście lat przyprawiał o potężne migreny agentów FBI, którzy próbowali odgadnąć jego tożsamość. Historię ich zmagań zobaczymy w serialu „Manhunt: Unabomber”. 

„Manhunt: Unabomber” - pierwszy zwiastun serialu o terroryście Tedzie Kaczynskim
foto: kadr z filmu

Telewizyjne historie o prawdziwych zbrodniach cieszą się ostatnio dużą popularnością, czego najlepszym przykładem jest nagrodzone wieloma nagrodami „American Crime Story: Sprawa O.J. Simsona”. Prawdopodobnie ten sam los spotka składający się z 8 odcinków serial „Manhunt: Unabomber”, nową propozycję od stacji Discovery. Opowie historię słynnego  terrorysty Teda Kaczynskiego, który wypowiedział wojnę amerykańskiemu społeczeństwu.

Fabułę serialu będziemy śledzić z perspektywy agenta FBI Jima Fitzgeralda (Sam Worthington), który był pionierem, jeśli chodzi o wykorzystywanie lingwistyki w kryminalistyce, co miało pomóc w zidentyfikowaniu i złapaniu Teda Kaczynskiego (Paul Bettany) w jego domu w 1996 roku, gdzie znaleziono bomby, zapalniki i wiele dzienników z przemyśleniami terrorysty. Po zrezygnowaniu z nauczania w szkole wyższej w Berkeley, Kaczynski wycofał się ze społeczeństwa i w latach 1978-1995 siał postrach swoimi bombami, które wysyłał do uniwersytetów oraz linii lotniczych. Poza zabiciem trzech osób, ranił dziesiątki innych. Amerykanin o polskich korzeniach został skazany na wielokrotne dożywocie bez możliwości zwolnienia warunkowego.

Dla Sama Worthingonta, znanego z „Avataru” Jamesa Camerona oraz „Terminatora: Ocalenie” McG, będzie to pierwsza duża rola w serialu telewizyjnym. Paul Bettany prawdopodobnie najlepiej znany jest z występów w „Avengers: Czas Ultrona” oraz „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów”. Zobaczymy go także w „Avengers: Infinity War” w 2018 roku. W obsadzie znaleźli się m.in. Chris Noth, Keisha Castle-Hughes, Mark Duplass oraz Jane Lynch.

Twórcą „Manhunt: Unabomber” jest Andrew Sodroski, który pełni również rolę producenta wykonawczego. Premiera w USA zaplanowana jest na 1 sierpnia 2017 roku. Tak jak w przypadku chociażby „Detektywa” stacji HBO, w przypadku nowego serialu Discovery reżyserem wszystkich odcinków jest Greg Yaitanes, mający na koncie seriale „Banshee” oraz „Dr House”. 

Jak się wam podoba zapowiedź serialu?

Kamil Dachnij
Tagi: Manhunt: Unabomber