18.04.2018 16:21

„Maniac”: Emma Stone i Jonah Hill w nowym serialu Netfliksa reżyserowanym przez scenarzystę „To”

Cary Fukunaga stworzył dla Netfliksa wyjątkowy serial z Emmą Stone i Joną Hillem w rolach głównych. „Maniac” opowie o parze nieznajomych, która wzięła udział w psychologicznym eksperymencie.

Maniac serial
foto: materiały prasowe Netflix

Netflix słynie z produkcji na bardzo wysokim poziomie. 2018 rok nie osiągnął jeszcze półmetku, a serwis zaprezentował już świetny serial „Altered Carbon” oraz wypełnione gwiazdami filmy „Anihilacja”, „The Outsider” czy „Mute”. Już 19 kwietnia swoją premierę na Netflix będzie miał intrygujący „Alienista”, a przed końcem roku ma zadebiutować „Chilling Adventures of Sabrina”. Okazuje się jednak, że najciekawsze dopiero przed nami...

„Maniac” – nowy serial Netfliksa

Podczas odbywającej się w połowie kwietnia 2018 konferencji See What’s Next serwis zaprezentował pierwsze spojrzenie na nowy serial „Maniac”, w którym główne role zagrają Emma Stone i Jonah Hill. To jednak nie koniec atrakcji związanych z produkcją! Reżyserem całego serialu będzie Cary Fukunaga, który na swoim koncie ma już serial „True Detecitve” oraz filmy „Jane Eyre” i nagradzany „Beats of No Nation”. Jest też współtwórcą scenariuszy do filmu „To” i „Alienisty”.

Jego najnowszy serial opowie o parze nieznajomych (w tych rolach Stone i Hill), którzy wzięli udział w eksperymencie naukowym umożliwiającym uczestnikom życie w ich własnych snach i fantazjach. Test szybko wymyka się jednak spod kontroli, a bohaterowie wciągnięci są w wir nieoczekiwanych zdarzeń.

Inspiracja do stworzenia amerykańskiego „Maniaca” był norweski serial komediowy o tym samym tytule, w którym główny bohater wiedzie życie na kilku równoległych płaszczyznach, podczas gdy jego ciało spoczywa w szpitalu.

Netflix udostępnił pierwsze zdjęcia z serialu, które zaprezentowano podczas konferencji:

Scenariusz serialu stworzył pisarz Patrick Somerville, który brał też udział w pracach literackich nad „The Bridge”. 1. sezon „Maniaca” ma liczyć 10 odcinków. Prócz Stone i Hilla w nowej produkcji wystąpią też: Justin Theroux, Julia Garner, Sonoya Mizuno, Jemima Kirke i Sally Field. Data premiery serialu „Maniac” nie została jeszcze ogłoszona. 

Natalia Hluzow
Tagi: Seriale To Netflix True Detective The Alienist Maniac Emma Stone