Marvel skasował swój najnowszy serial. Oficjalny koniec telewizyjnego uniwersum

15.12.2020 12:52
Marvel Studios - logo Fot. AFM Visuals/Shutterstock

Najnowszy serial Marvela - "Helstrom" nie doczeka się kontynuacji. Produkcja została skasowana po pierwszym sezonie, co jest oficjalnym zakończeniem serialowego uniwersum.

Tego można się było spodziewać. Serial "Helstrom" nie otrzyma kolejnych sezonów, a co za tym idzie kończy erę produkcji telewizyjnych opartych na komiksach Marvela.

"Helstrom" - serial Marvela skasowany po pierwszym sezonie

Kiedy zapowiedziano, że na Hulu zadebiutuje serial "Helstrom", czyli telewizyjna wersja mrocznych przygód Daimona Hellstroma, większość fanów zadawała sobie pytanie: "po co?". I nie chodziło jedynie o fakt, że na warsztat wzięto mało znaną postać komiksową, ale raczej o to, że wówczas wiadomo było, jaką decyzję podjęli szefowie Disneya. Zaczęto wtedy wygaszać powoli wszystkie produkcje na licencji Mavela, które nie były bezpośrednio powiązane z kinowymi filmami.

Polecamy

Początkowo Marvel Studios miało plany, by MCU istniało dwutorowo - w kinie i w telewizji. Z czasem pomysł uległ modyfikacji. Seriale takie jak "Agenci S.H.I.E.L.D.", "Runaways" czy produkcje Marvela od Netfliksa pokorju "Daredevila" tylko w teorii rozgrywały się w tym samym świecie, co przygody kinowych bohaterów. W praktyce nie miały z uniwersum MCU za wiele wspólnego. Nadejście platformy Disney+ sprawiło, że finalnie zamknięto Marvel Television - oddział Marvel Studios odpowiedzialny za produkcje telewizyjne i obecnie jedyne seriale MCU to nadchodzące tytuły, których wystąpią gwiazdy znane z filmów.

Polecamy

Dlatego fani nie mieli złudzeń, że "Helstrom" pociągnie dłużej niż jeden sezon. Powstanie serial wynikało prawdopodobnie z umów z Hulu, które zawarto na długo przed decyzją o zamknięciu Marvel Television. Jak podaje The Hollywood Reporter, produkcja nie zostanie przedłużona, a co za tym idzie, zakończyła się wraz z emisją ostatniego odcinka, który trafił na Hulu w październiku 2020 roku.

Polecamy

"Helstrom" - o czym jest serial?

Produkcja miała być utrzymaną w konwencji horroru opowieścią o rodzinie, która skrywa mroczny sekret z piekła rodem. Głównymi bohaterami "Helstroma" było rodzeństwo o tytułowym nazwisku - Daimon (Tom Austen) i Ana (Sydney Lemmon). Wspólnymi siłami mieli za zadanie rozwiązać przerażającą zagadkę swojego pochodzenia. W pozostałych rolach wystąpili Elizabeth Marvel, Ariana Guerra, Robert Wisdom, June Carryl i Alain Uy. W Polsce "Helstrom" jest emitowany na kanale Fox. Ostatni odcinek będzie miał premierę 4 stycznia 2021 roku.

Polecamy
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.