19.06.2020 08:31

Marvel szuka niesłyszącej rdzennej Amerykanki do jednego z seriali. W kogo się wcieli?

Według najnowszych doniesień w jednym z seriali Marvel Studios ma się pojawić niesłysząca rdzenna Amerykanka. Czy to oznacza, że niebawem zobaczymy Echo?

Logo Avengers
foto: AP/EAST NEWS

W najbliższych latach MCU powiększy się nie tylko o nowych bohaterów nadchodzących filmów, ale również nowych seriali, które trafią na Disney+. Według najnowszych informacji do obsady jednego z nich ma dołączyć niesłysząca aktorka pochodząca z Ameryki Północnej lub Południowej. Trwają poszukiwania odpowiedniej osoby.

Seriale Marvela - Echo w MCU?

Już niedługo przyszłość filmowego uniwersum Marvela rozgałęzi się na produkcje kinowe i telewizyjne. Podobna koncepcja powstała wiele lat temu, ale finalnie okazało się, że seriale ABC i Netfliksa mają nie wiele wspólnego z tym, co dzieje się na dużym ekranie. Kevin Feige postanowił to w końcu zmienić i produkcje w odcinkach z Disney+ będą w pełni przenikać się z kinowymi hitami.

Avengers: Infinity War
Avengers: Infinity War
Przeczytaj także Benedict Cumberbatch w obsadzie serialu Marvela "WandaVision"?

Jak donosi Daniel Richtman - niezależny dziennikarz, którego przecieki kilkukrotnie się potwierdziły, Marvel ogłosił casting na bohaterkę o imieniu Malia. Postać jest opisywana jako niezależna, atletyczna i bystra. Ma mieć około dwudziestu lat i pochodzić z jednej z rodzimych grup etnicznych obu Ameryk. W ramach poszerzania inkluzywności w MCU, twórcy mają nadzieję, że uda im się znaleźć niesłyszącą aktorkę.

Eternals
Eternals
Przeczytaj także "The Eternals" pokaże pierwszego głuchego herosa i homoseksualnego superbohatera

Chociaż w komiksowym uniwersum Marvela pojawiło się wiele bohaterek będących rodzimymi mieszkankami obu Ameryk, Richtman uważa, że Malia będzie serialową odpowiedniczką postaci znanej jako Echo.

Daredevil #10 2000

Maya Lopez zadebiutowała w dziewiątym numerze "Daredevila" z 1999 roku. Została powołana do życia przez Davida Macka i Joe'go Quesadę. Posiada moce podobne do złoczyńcy znanego jako Taskmaster - w nadzwyczajny sposób potrafi kopiować ruchy swoich przeciwników. Podobnie jak poszukiwana aktorka, jest niesłysząca.

Black Widow
Black Widow
Przeczytaj także Kim jest Taskmaster? Czy gwiazda "Black Widow" zaspoilerowała tożsamość nowego złoczyńcy Marvela?

W którym serialu miałaby zadebiutować Echo? Tego na razie nie wiemy. Obecnie fani na całym świecie oczekują premiery pierwszych seriali Marvela na Disney+. Pod koniec 2020 roku mają pojawić się dwie produkcje - "The Falcon and the Winter Soldier" oraz "WandaVision". Na początku 2021 roku zobaczymy serial o Lokim. W planach są również takie tytuły, jak "Hawkeye", "Moon Knight", "She-Hulk" i "Ms. Marvel". Na razie nie rozpoczęto jeszcze pracy na planach tych seriali. 

Czy Echo powinna zadebiutować w MCU?

Foto: James Warren/Photoshot/East News
Foto: James Warren/Photoshot/East News
Przeczytaj także Marvel szuka żydowskiego sobowtóra Zaca Efrona do roli Moon Knighta?

Zobacz też: "She-Hulk" - czy nowy serial Marvela przywróci Daredevila do MCU?

Tagi: Film Seriale Marvel Marvel Comics