Marvel zapowiada nową kosmiczną drużynę. Kim są Asgardians of the Galaxy?

Sergiusz Kurczuk
07.06.2018 11:42
Marvel zapowiada nową kosmiczną drużynę. Kim są Asgardians of the Galaxy? Fot. kadr z filmu Thor: Ragnarok

Strażnicy Galaktyki nie bronią już wszechświata. Ich rolę przejmie nowa drużyna - Asgardians of the Galaxy. 

Strażnicy Galaktyki nigdy nie byli zbyt popularną drużyną superbohaterów. Wszystko zmieniła pierwsza część serii filmów reżyserowanych przez Jamesa Gunna. Fani Marvela oszaleli na punkcie Star-Lorda, Gamory, Draxa, Groota, Rocket Raccoona, a ostatnio również Mantis. Filmowiec wciąż pracuje nad scenariuszem sequela. Premiera 3. części została zaplanowana na rok 2020. Tymczasem mimo popularności bohaterów, w komiksowym uniwersum Marvela grupa przestała istnieć w styczniu 2018 roku wraz z nadejściem 150. numeru „Guardians of the Galaxy”. Chociaż w planach wydawniczych był 151. numer, szefowie Marvela anulowali go i skasowali serię. Okazuje się, że Strażników Galaktyki zastąpi zupełnie nowa drużyna.

150 Fot. foto: okładka komiksu Guardians of the Galaxy vol. 1 #150

Asgardians of the Galaxy - kim są zastępcy Strażników Galaktyki?

Wydarzenia z ostatniego numeru przygód Strażników Galaktyki kontynuowano na łamach serii wchodzących w skład eventu Infinity Countdown. W crossoverze połączono drogi kosmicznych herosów (Adama Warlocka, Captain Marvel, Darkhawka, Silver Surfera) i ziemskich bohaterów (Black Widow oraz Daredevila), którzy starli się z nową wersją Ultrona. Następstwem jest kolejny event - Infinity Wars, w którym wprowadzono zupełnie nowe kosmiczne zagrożenie. Częścią crossoveru ma być zupełnie nowa seria, która zastąpi „Guardians of the Galaxy”. 

Marvel zapowiedział zupełnie nowy komiks o tajemniczej grupie Asgardians of the Galaxy. 

Asgardians of the Galaxy Fot. foto: materiały prasowe

W graficznym teaserze widzimy jedynie kosmiczne napisy na tle przestrzeni kosmicznej, zapowiadające nadejście nowej drużyny. Twórcy nie wyjawili, kto znajdzie się w jej składzie, ale jak wskazuje nazwa, będą to krajanie Thora. Grupa, w przeciwieństwie do teamu Star-Lorda będzie dość zawężona, jeśli chodzi o pochodzenie członków. Kto może należeć do Asgardians of the Galaxy? W uniwersum Marvela jest wiele asgardzkich postaci, które się nadają do obrony wszechświata, między innymi obie wersje Valkyrie, Lady Sif, Balder, Warriors Three, Loki, Enchantress, oraz siostra Thora, która pomagała już grupie Quilla - Angela. Na powrót dobrze znanych Strażników Galaktyki, będziemy musieli prawdopodobnie poczekać do roku 2020, kiedy w kinach pojawi się 3. cześć filmu. 

Całkiem prawdopodobne, że po sukcesie filmu „Thor: Ragnarok”, Marvel po raz kolejny postanowił zbliżyć komiksowe uniwersum z kinowym światem. Pod koniec 3. części przygód boga piorunów, widzowie byli świadkami narodzin grupy Revengers, w skład której wchodzili: Thor, Valkyrie, Hulk, Loki, Korg, Miek, a honorowe miejsce wywalczył sobie również Skurge. 

Jak komiks „Asgardians of the Galaxy” zmiksuje oba światy? W jaki sposób nowa drużyna pokona kosmiczne zagrożenie? Dowiemy się wkrótce. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.