Marvel zapowiedział, że Punisher wróci do korzeni w nowej serii komiksów

Kamil Kacperski
19.04.2018 14:57
Marvel zapowiedział, że Punisher wróci do korzeni w nowej serii komiksów Fot. Doctor Strange - The Punisher - Magic Bullets Infinite Comic 001

Po kilku miesiącach spędzonych w stroju War Machine, twórcy stwierdzili, że przyszedł czas na powrót do ulic Nowego Jorku i czarnej kamizelki kuloodpornej z charakterystyczną białą czaszką na środku.

Twórca „The Punisher: War Machine”, czyli Matthew Rosenberg, będzie kontynuował pracę nad postacią Franka Castle. Tym razem za warstwę wizualną odpowiedzialny będzie natomiast Riccardo Burchielli.

Nowa seria będzie działa się bezpośrednio po zakończeniu miniserii Rosenberga. Według twórcy, Punisher powróci do swoich korzeni - poszukiwania zbrodniczych elementów w samym sercu Nowego Jorku. Jednak po doświadczeniach wyniesionych z „War Machine”, okaże się, że Frank zasmakował w rozwałce na większą skalę. Jak przyznał scenarzysta obydwóch serii komiksów w rozmowie dla Marvel.com:

Wracamy do Franka Castle z pistoletem i nożem w dłoni. Takiego, który grasuje po ulicach Nowego Jorku i brudzi sobie ręce. Zobaczymy jednak też mężczyznę, który zmienił się po swoich przygodach w zbroi. Zasmakował w konflikcie na większą skalę, w polowaniu na większe ofiary. Trudno mu będzie zaspokoić ten głód. Więc w pewnym sensie jest to powrót do korzeni - tylko na większą skalę.

1 Fot. foto: The Punisher #1

Punisher z pistoletem i nożem w ręce

Scenarzysta chętnie opowiedział o szczegółach zmian psychologicznych i ogólnego podejścia do swojej działalności, które na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy przeżył Punisher. Według Rosenborga, Frank zachowuje się jak rekin:

Wydaję mi się, że najlepszą rzeczą dla Franka jest świadomość, że może mieć realny wpływ na to, co się wokół niego dzieje. Zobaczymy jak poleci za wielką wodę i zabije prezydenta jakiegoś kraju, a następnie wróci do domu i walczy z najpotężniejszymi postaciami w uniwersum Marvela. Wie, że to co robi teraz ma wpływ na ludzi. Mawiają, że rekiny, które zasmakują ludzkiego mięsa nie chcą już jeść nic innego. Frank jest dokładnie taki sam. Wraca na ulice, ale ma chęć na większą zabawę i nie spocznie dopóki nie wpakuje wszystkich do piachu. Albo dopóki oni nie wpakują jego.

Pierwszy zeszyt nowej serii o Punisherze jest zatytułowany... „The Punisher #1”. Komiks pojawi się w sprzedaży już 1 sierpnia 2018 roku.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.