15.10.2018 17:46

„Medal of Honor”: nowa produkcja Netflix opowie o wybitnych amerykańskich żołnierzach [ZWIASTUN]

Oficjalnym zwiastunem „Medal of Honor” Netflix zapowiada wyjątkową produkcję poświęconą męstwu, odwadze i poświęceniu amerykańskich żołnierzy.

Medal of Honor
foto: kadr z wideo

„Medal of Honor” to nowa produkcja oryginalna Netflix, której oficjalny zwiastun można już obejrzeć w sieci. Wbrew jednoznacznie kojarzącemu się wszystkim graczom tytułowi, nie jest to ekranizacja słynnej strzelanki wydawanej przez Electronic Arts, lecz dokumentalno-fabularna opowieść o heroizmie amerykańskich żołnierzy.

„Medal Honoru” – nowy serial Netflix

„Medal Honoru” to dzieło nagradzanych twórców: Roberta Zemeckisa (zdobywcę Oscara za reżyserię „Forresta Gumpa”) i Jamesa Molla (Oscar za dokument „Ostatnie dni”). Zostało podzielone na 8 części, w których fragmenty dokumentalne i sceny aktorskie składają się na kronikę wydarzeń z życia weteranów odznaczonych najwyższym wyróżnieniem wojskowym. Twórcy przedstawiają archiwalne nagrania, komentarze historyków oraz wypowiedzi dowódców wojskowych. Poznajemy historie i przeżycia kombatantów, którzy zdobyli się na wyjątkowy akt odwagi, wykraczający daleko poza ich zwykłe obowiązki. Służyli ku chwale swojej ojczyzny we Włoszech, Niemczech i Francji podczas II wojny światowej, w okolicach 38. równoleżnika w czasie wojny koreańskiej, w Laosie w trakcie najbardziej krwawego roku wojny wietnamskiej, a także w surowych górach Afganistanu. 

Każda z części poświęcona jest innemu zasłużonemu żołnierzowi, który otrzymał Medal Honoru.  Członkowie ich rodzin i towarzysze broni opowiadają o paraliżujących przeciwnościach, jakim stawili czoło żołnierze, a wierne rekonstrukcje wydarzeń pozwalają spojrzeć ich oczami na wojnę. Bohaterami odcinków antologii będą kolejno: Sylvester Antolak (II wojna światowa), Clint Romesha (wojna w Afganistanie), Edward Carter (II wojna światowa), Hiroshi „Hershey” Miyamura (wojna w Korei), Vito Bertoldo (II wojna światowa), Joseph Vittori (wojna w Korei), Richard L. Etchberger (wojna w Wietnamie) i Ty M. Carter (wojna w Afganistanie).

Oficjalny zwiastun antologii „Medal Honoru”

Przyznawany od 1861 roku Medal Honoru jest najstarszym nadawanym nieprzerwanie amerykańskim odznaczeniem. Jest też najwyższym ze wszystkich odznaczeń wojskowych w Stanach Zjednoczonych. Otrzymują go żołnierze, którzy wykazali się wyjątkowym aktem odwagi i męstwa z narażeniem życia i przekroczeniem granic ponad obowiązki. Dla nich odznaczenie to jest jednak nie tylko znakiem najwyższego wyróżnienia. „Medal Honoru zwykle symbolizuje najgorszy dzień w życiu” słyszymy z ust jednego z bohaterów antologii. Oficjalny zwiastun produkcji możecie zobaczyć poniżej:

„Medal of Honor” – kiedy premiera?

Pierwszy sezon antologii „Medal Honoru” zadebiutuje na platformie Netflix 9 listopada 2018 roku. 

Natalia Hluzow
Tagi: News Zwiastuny Netflix Medal of Honor