20.10.2018 15:29

Michał Żebrowski mógł wystąpić w „Wiedźminie” Netfliksa. Czemu nie zagra w serialu?

Michał Żebrowski dostał od Netfliksa propozycję, by zagrać w serialu „Wiedźmin”. Niestety aktor nie zdążył wysłać swojego zgłoszenia. 

Michał Żebrowski mógł wystąpić w „Wiedźminie” Netfliksa. Czemu nie zagra  w serialu?
foto: kadr z serialu Wiedźmin

Dla wielu fanów „Wiedźmina” do tej pory idealnym Geraltem jest Michał Żebrowski, który w 2001 roku wystąpił w filmie i serialu na podstawie prozy Andrzeja Sapkowskiego. Chociaż obie produkcje są wyśmiewane do dziś, widzowie chwalili grę aktorską Żebrowskiego. Kiedy pojawiły się informacje o nowej wersji serialu, tym razem tworzonym przez Netfliksa, wiele osób zastanawiało się, czy Amerykanie odezwą się do polskiego aktora z angażem do głównej roli. Koniec końców jako Geralta zobaczymy Henry'ego Cavilla. Okazuje się jednak, że Żebrowski miał szansę wystąpić w „Wiedźminie” Netfliksa. 

„Wiedźmin” na Netflix - Michał Żebrowski mógł zagrać w serialu

Aktor był gościem Beaty Lubeckiej w Radiu Zet. Podczas rozmowy został oczywiście zapytany o nową wersję „Wiedźmina”. Żebrowski zdradził, że twórcy odezwali się do niego, by wystąpił w ich serialu. Niestety przegapił swoją okazję. 

"

Miałem [propozycję], ale nie zdążyłem wysłać tej kasety, bo chcieli, żebym coś po angielsku nagrał. Nagrałem, wysłałem dzień później i powiedzieli: „Sorry, już się czas skończył” . Jak sobie pomyślę, że znowu mam gdzieś jechać, przebierać się w jakieś kudły i udawać znowu coś z dużymi uszami i dużym nosem, jakiegoś stwora, to już naprawdę. Mam 46 lat, 130 dni zdjęciowych z mieczem wiedźmina za sobą i to na jedno życie na pewno wystarczy. "

Jak widać, Żebrowski nie żałuje, że finalnie nie udało mu się dostać do obsady serialu. Oczywiście aktor nie dostał propozycji zagrania tytułowej roli. Wystąpiłby raczej jako postać drugoplanowa, co byłoby zabawnym Easter eggiem i hołdem oddanym pierwszej próbie zaadaptowania „Wiedźmina” na język telewizji. Żebrowski wierzy, że Netflix wykona swoją robotę o wiele lepiej niż polscy filmowcy. 

"

Cieszę się, że w końcu „Wiedźmin” trafił w ręce profesjonalistów i polska gra, polski bohater Sapkowskiego, będzie miał szanse na realizację, na jaką zasługuje. Uważam, że literatura Sapkowskiego jak mało która nadaje się fenomenalnie na film. Wydaje mi się, że amerykanie sobie poradzą, bo oni się nie mylą, tam na kulturze się zarabia i jest taki sztab ludzi tak mądrze podejmujących decyzję, więc jak na kogoś stawiają, to rzadko się mylą. I życzę Sapkowskiemu, żeby na jakiejś wyspie spędził emeryturę jako bogaty Polak, który cieszy się, że napisał w języku polskim „Wiedźmina”. "

Kiedy ogłoszono, że w Geralta z Rivii wcieli się Henry Cavill, Żebrowski postanowił żartobliwie skomentować ten wybór na swoim Facebooku.

„Wiedźmin” na Netflix - kiedy premiera?

Scenariusz serialu jest już gotowy, wybrano aktorów, którzy wcielą się w najważniejszych bohaterów, a więc czas by rozpocząć zdjęcia do serialu. Pierwszy klaps na planie „Wiedźmina” padnie już na początku listopada 2018 roku. Premiera została zapowiedziana na rok 2019. Na razie nie podano w tej kwestii żadnych konkretów. Biorąc jednak pod uwagę plan pracy twórców „Wiedźmina”, prawdopodobnie serial trafi na serwis Netflix pod koniec przyszłego roku.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Wiedźmin Netflix