20.04.2017 11:19

Miłość i supermoce w 1. zwiastunie serialu młodzieżowego „Marvel’s Cloak & Dagger”

Marvel Television powiększa swoje uniwersum o kolejną pozycję. Zobaczcie pierwszy zwiastun serialu młodzieżowego „Cloak & Dagger”.

Miłość i supermoce w 1. zwiastunie serialu młodzieżowego „Marvel’s Cloak & Dagger”
Foto: Kadr z video

Wyprodukowany wspólnie przez Marvel Television i ABC Signature Studios, „Cloak & Dagger” doczekał się pierwszego zwiastuna i już z tej zapowiedzi wynika, że będzie to pozycja idealnie skrojona nie tylko dla młodszej generacji fanów komiksów Marvela, ale także dla wszystkich wielbicieli seriali młodzieżowych.

Serial opowiada o dwójce nastolatków, Tandy Bowenie (Olivia Holt) oraz Tyronie Johnsonie (Aubrey Joseph, znany z dobrze przyjętego miniserialu „Długa noc”), którzy zakochują się w sobie, mimo iż pochodzą z różnych środowisk. Uczucie wyzwala w nich supermoce, ale szybko się przekonują, że nowe możliwości stwarzają także nowe problemy.

„Marvel’s Cloak & Dagger” oparty jest na komiksie o tym samym tytule, który zaczął ukazywać się na początku lat 80. W przeciwieństwie do standardowych pozycji z tamtego okresu, jego bohaterzy rozprawiali się głównie ze światem przestępczym, aniżeli złoczyńcami o podobnych mocach. Serial będzie pierwszą pozycją Marvela kierowaną na kanał Freeform, ale nie jedyną. Oddział szykuje także serię „New Warriors”, która z kolei ma być utrzymana bardziej w komediowym tonie.

Producentem wykonawczym „Marvel’s Cloak & Dagger” jest Joe Pokaski, a w obsadzie serialu zobaczymy m.in. Glorię Reuben („Ostry Dyżur”), Milesa Mussendena („Bloodline”) oraz J.D. Evermore’a („Detektyw”).

Początkowo serial miał być wyemitowany w 2017 roku, ale premiera sezonu składającego się z 10 odcinków będzie miała miejsce na początku 2018 r.  

Co myślicie o kolejnym serialu Marvela?

Kamil Dachnij
Tagi: Seriale