Co z 3. sezonem "Mindhuntera"? David Fincher rozwiewa wątpliwości

26.10.2020 13:11
Co z 3. sezonem "Mindhuntera"? David Fincher rozwiewa wątpliwości Fot. . materiały prasowe Netflix

David Fincher, twórca serialu "Mindhunter", podzielił się swoimi odczuciami odnośnie pracy nad produkcją Netfliksa o agentach FBI i seryjnych mordercach. Czy zrealizuje 3. sezon "Mindhuntera", a jeśli tak to kiedy?

Od premiery 2. sezonu serialu "Mindhunter" minął ponad rok, mimo to fani serii o niepokornym agencie Fordzie wciąż wierzyli, że Netflix ogłosi jeszcze start produkcji kolejnej serii odcinków. Nawet po tym, jak w styczniu 2020, pojawiła się informacja, że rozwiązano kontrakty z gwiazdami serialu. Teraz sprawę skomentował sam David Fincher, twórca, producent i reżyser większości odcinków "Mindhuntera", tym samym przesądzając o losie produkcji.

Przeczytaj także

"Mindhunter": David Fincher o 3. sezonie serialu

Mimo, iż jeszcze nie tak dawno David Fincher twierdził, że pomysłów wystarczy mu na minimum 5 sezonów serialu o seryjnych mordercachnajwyraźniej zmęczył się pracą nad "Mindhunterem" i zmienił zdanie. W wywiadzie dla Vulture powiedział:

Żyliśmy tam (w Pittsburghu - przyp.red.) przez prawie 3 lata. Jakieś sześć czy siedem miesięcy rocznie. Mindhunter dużo mnie kosztował. To 90 godzin pracy tygodniowo. Pochłania wszystko w Twoim życiu. Kiedy skończyłem, byłem mocno wykończony. Powiedziałem wtedy - nie wiem, czy mam teraz dość sił, by zaczynać sezon trzeci.

Dodatkowym obciążeniem dla reżysera "Fight Clubu" był fakt, że tak bardzo nie spodobał mu się scenariusz 2. sezonu, że wyrzucił wszystko, co zostało napisane i zaczął od nowa, awansując Courtenay Miles na stanowisko co-showrunnerki serialu. Po ukończeniu "Mindhuntera 2" zabrał się za prace nad pełnometrażowym filmem "Mank", który również zrealizował we współpracy z Netflix, odkładając 3. sezon serialu o agencie Fordzie na bliżej nieokreśloną przyszłość przy pełnym błogosławieństwie ze strony szefów serwisu streamingowego. Tedd Sarandos i Cindy Holland nie naciskali na Finchera nie tylko ze względu na jego samopoczucie, ale również (a raczej przede wszystkim) dlatego, że z finansowego punktu widzenia niespecjalnie zależało im na kontynuowaniu "Mindhuntera". Jak wyjaśnił filmowiec:

Jak na oglądalność, jaką miał, to był bardzo drogi serial. Rozmawialiśmy o tym (z szefami Netfliksa - przyp. red.). Powiedzieli - skończ "Manka" i wtedy zobacz, jak się będziesz z tym czuł. Ale szczerze, nie wydaje mi się, że będziemy w stanie zrobić to za mniej pieniędzy niż sezon drugi. A w pewnych kwestiach musisz być realistą - ilość dolarów musi się równać ilości gałek ocznych.

Przeczytaj także

"Mindhunter" - czy będzie 3. sezon?

Wypowiedzi Davida Finchera przypieczętowały więc to, czego spodziewaliśmy się od dawna. Serial "Mindhunter" nie doczeka się 3. sezonu. W myśl zasady "nigdy nie mów nigdy", Netflix nie odbiera fanom ostatniej nadziei, twierdząc, że "może za 5 lat" powrócą do pracy nad kontynuacją produkcji. 5 lat to jednak bardzo dużo, jeśli chodzi o przerwę między sezonami serialu, więc trudno brać te słowa za wiążącą obietnicę.

Fani twórczości Davida Finchera na Netflix, nie zostaną jednak pozostawieni sami sobie. Już 4 grudnia 2020 w serwisie zadebiutuje najnowszy film reżysera pt. "Mank", opowiadający o okolicznościach powstania "Obywatela Kane'a".

Przeczytaj także

 

Natalia Hluzov
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.