02.09.2019 12:14

"Mindhunter" sezon 3 - jacy seryjni mordercy mogą pojawić się w kontynuacji serialu?

W 2019 roku na Netflix trafił 2. sezon serialu "Mindhunter". Wiadomo, że powstanie kontynuacja. Jacy seryjni mordercy mają szansę pojawić się w nowych odcinkach?

Mindhunter
foto: kadr z serialu Mindhunter

Serial "Mindhunter" to jeden z nowszych hitów Netfliksa. Jedną z cech przyciągającą przed ekrany komputerów i telewizorów miliony widzów są słynni seryjni mordercy, z którymi główni bohaterowie prowadzą wnikliwe rozmowy. W ciągu dwóch sezonów mieliśmy okazję oglądać wywiady z takimi postaciami jak Ed Kemper, Charles Manson, Tex Watson, Monte Ralph Rissell, Jerry Brudos, Richard Speck, David Berkowitz czy Elmer Wayne Henley. Jakich psychopatów zobaczymy w trzecim sezonie serialu?

"Mindhunter" sezon 3 - Ted Bundy

Ted Bundy

Do tej pory główni bohaterowie serialu - Holden Ford (Jonathan Groff), Bill Tench (Holt McCallany) i Wendy Carr (Anna Torv), mieli okazję spotkać się z kilkoma sławami pomiędzy  seryjnymi mordercami. Niewykluczone, że w trzecim sezonie dołączy do nich prawdziwa gwiazda wśród psychopatów - Ted Bundy. Przestępca został wspomniany w drugim sezonie serialu. W momencie, w którym rozgrywa się akcja "Mindhuntera" Bundy odsiaduje już wyrok dożywocia. 

Bundy jest ciekawym przypadkiem, ponieważ podobnie jak Kemper odznaczał się niebywałą inteligencją i elokwencją. Miał jednak coś jeszcze - urok osobisty. Być może dlatego udało mu się zabić co najmniej 30 młodych kobiet w latach 1974-1978. To liczba, do której się przyznał Bundy. Ile ofiar zabił naprawdę? Raczej się nie dowiemy. Zazwyczaj atakował ofiary w miejscach publicznych, wzbudzając ich zaufanie prośbą o pomoc lub podawaniem się za przedstawiciela władzy.

Bundy miał swój typ. Zabijał młode, kobiety o długich brązowych włosach, przypominających kobietę, która porzuciła psychopatę w 1968 roku. Ofiary zwabiał do samochodu, a następnie uderzał w głowę tępym narzędziem, a potem je dusił. Niektórym zwłokom obcinał głowy, na kilku dokonał czynów nekrofilskich. Ciała wywoził często z dala od miejsca uprowadzenia. Dwukrotnie udało mu się uciec z budynków wymiaru sprawiedliwości. Byłby więc idealnym materiałem do przesłuchań przez Forda i Tencha.

Zac Efron (Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile)
Zac Efron (Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile)
Przeczytaj także Dlaczego Zac Efron został wybrany do roli Teda Bundy'ego? Reżyser filmu o seryjnym mordercy odpowiedział na to pytanie

"Mindhunter" sezon 3 - John Wayne Gacy

John Wayne Gacy

Kolejnym psychopatą, który z powodzeniem mógłby wystąpić w nowych odcinkach "Mindhuntera" jest John Wayne Gacy znany lepiej jako Killer Clown. Został aresztowany w 1978 roku, a zbrodnie, które popełniał jeża włosy na głowie do dziś. Policja usłyszała o Gacym, kiedy w 1968 roku został przyłapany na molestowaniu seksualnym nieletnich. Został skazany za zachowania homoseksualne na 10 lat pozbawienia wolności, ale wyszedł z więzienia po 18 miesiącach za dobre sprawowanie.

10 lat później wyszło na jaw, że  jego pedofilskie skłonności znacznie się nasiliły. Kiedy zaginął nastolatek Robert Piest, policja profilaktycznie sprawdziła dom Gacy'ego, który widniał w kartotece jako mężczyzna kilkukrotnie atakujący młodych chłopców. Na terenie posiadłości znaleziono szczątki 29 ofiar. Podczas śledztwa wyszło na jaw, że psychopata zamordował co najmniej 33 osoby. Wśród nich były męskie prostytutki i dzieci uprowadzone z przystanków autobusowych.

Przed aresztowaniem był znany w okolicy z tego, że w wolnych chwilach przebierał się za klauna i odwiedzał pobliskie szpitale. Brał aktywny udział w życiu społecznym Chicago. Gacy działał podobnie. Zakładał ofiarom kajdanki, udając, że chce im pokazać magiczne sztuczki. Następnie je ogłuszał, brutalnie gwałcił i ostatecznie mordował. Do końca życia uważał, że jest chory psychicznie i w rzeczywistości jego ciało zamieszkują trzy osoby: John Klaun, John Biznesmen oraz John Morderca. Został skazany na śmierć. Wyrok odbył się w 1980 roku, więc Holden i Bill musielby się pospieszyć, żeby przesłuchać klauna mordercę.

The Killer Clown Meets The Candy Man
The Killer Clown Meets The Candy Man
Przeczytaj także Killer Clown i Candy Man spotykają Charlesa Mansona, czyli nowy film o słynnych seryjnych mordercach

"Mindhunter" sezon 3 - Dusiciele z Hillside

Kenneth Bianchi

Przełom lat 70. i 80. obfitował w aresztowania seryjnych morderców. Jednym z nich był Kenneth Bianchi, który mordował wraz ze swoim kuzynem Angelo Buono. Para przestępców zasłynęła jako Dusiciele z Hillside. Okres ich działalności datowany jest na lata 1977-1979. Psychopaci zamordowali 10 kobiet na terenie Los Angeles. Kiedy doszło do kłótni między kuzynami, Bianchi w pojedynkę zamordował jeszcze dwie ofiary w Bellingham.

Bianchi i Buono zatrzymywali młode kobiety, podając się za policjantów w cywilu. Zwabiali je do samochodu i porywano do domu Buono, gdzie były wielokrotnie gwałcone i torturowane. Finalnie ofiary duszono, a ich ciała wyrzucano poza miastem. Bianchi wpadł po morderstwach w Bellingham. Powiązano go z działaniami Dusicieli z Hillside. W końcu przyznał się do zbrodni, wydając swojego wspólnika. Obaj zostali skazani na dożywocie.

Może Dusiciele z Hillside to nie ten kaliber, co Bundy i Gacy, ale do tej pory w "Mindhunterze" pojawiali się też mniej popularni seryjni mordercy, więc nie wykluczone, że zobaczymy ich w trzecim sezonie serialu.

Foto: materiały prasowe Netflix
Foto: materiały prasowe Netflix
Przeczytaj także Seryjni mordercy w 2. sezonie "Mindhunter". Oto wszystko, co musicie o nich wiedzieć

"Mindhunter" sezon 3 - Robert Hansen

Robert Hansen

Trudno powiedzieć, kiedy dokładnie będzie rozgrywał się trzeci sezon "Mindhuntera", ale nie wykluczone, że twórcy zastosują skok czasowy. Gdyby coś takiego miało miejsce, całkiem możliwe, że zobaczymy wówczas rozmowę z Robertem Hansenem. Psychopata zamordował 17 kobiet na Alasce w latach 1971-1983. Jego ofiarami padały głównie prostytutki. Po raz pierwszy kłopoty z prawem miał w 1960 roku, kiedy skazano go na 20 miesięcy więzienia za podpalenie garażu autobusu szkolnego.

W ciągu kolejnych lat powracał do więzienia za kradzieże. 11 lat później dokonał pierwszego morderstwa. Jego działanie było zazwyczaj podobne. Porywał kobietę, gwałcił ją, a następnie wywoził na tereny łowieckie do lasów w okolicach rzeki Knik River. Tam urządzał polowania na swoje ofiary. Kiedy zdołał wytropić kobiety, mordował je z karabinu Ruger Mini-14.

Hensen został złapany dzięki zgłoszeniu się na policję jednej z ofiar zwyrodnialca, które przeżyły. Prostytutka oświadczyła, że została porwana i zgwałcona. Policjanci powiązali tę zbrodnię z serią zabójstw z okolicy Knik River. W domu Hensena znaleziono trofea po jego ofiarach - biżuterię, wycinki z gazet dotyczące dokonywanych przez niego przestępstw oraz broń palną, pasującą do poszukiwanego mordercy. Został skazany na 461 lat pozbawienia wolności. Jeśli w trzecim sezonie "Mindhuntera" nie zobaczymy skoku czasowego, być może przypadek Hensena będzie kolejną sprawą, którą rozgryzą Ford i Tench.

Foto: Lions Gate/Courtesy Everett Collection
Foto: Lions Gate/Courtesy Everett Collection
Przeczytaj także Top25: Najlepsze filmy o seryjnych mordercach i psychopatach. Wśród nich "Siedem" i "Zodiak"

"Mindhunter" sezon 3 - Morderca znad Green River

Gary Ridgway

Chociaż ten psychopata został złapany dopiero w 2001 roku, niewykluczone, że może być przedmiotem kolejnego śledztwa, które poprowadzą główni bohaterowie serialu. Gary Ridgway rozpoczął swoją działalność co najmniej w 1982 roku. W latach 80. i 90. dokonał serii morderstw, których ofiarami padały prostytutki. Udowodniono mu 49 zabójstw, ale nie wyklucza się, że ofiar mogło być o wiele więcej.

Ridgway, znany również jako Morderca znad Green River od młodzieńczych lat miał obsesję na punkcie prostytutek. Mężczyzna pod pretekstem korzystania z ich usług zabijał je poprzez uduszenie. Po zabójstwie wkładał im w pochwy kamienie. Zwłoki pozostawiał w kilku konkretnych miejscach, między innymi na brzegach rzeki na brzegach Green River, skąd wziął się jego przydomek. Żona Ridgwaya zeznała, że lubił w nich uprawiać seks. 

Ujęto go dzięki nasieniu znalezionemu na jednym z kamieni z pochwy ofiary. Po badaniu DNA wyszło na jaw, że Mordercą znad Green River jest Ridgway. W 2003 roku skazano go za 50-krotne dożywocie. Czy sprawą Ridgwaya zainteresują się główni bohaterowie "Mindhuntera"? Przekonamy się za jakiś czas.

Foto: materiały prasowe Netflix
Foto: materiały prasowe Netflix
Przeczytaj także "I Am a Killer" zachwycił widzów. O czym jest serial true crime na Netflix?

"Mindhunter" sezon 3 - kiedy premiera?

Na razie nie wiadomo, kiedy zobaczymy nowe odcinki "Mindhuntera". David Fincher zapowiedział, że pomysłów na kolejne historie wystarczy mu na co najmniej pięć sezonów serialu Netfliksa. Czy któryś z wyżej wymienionych seryjnych morderców rzeczywiście pojawi się w kolejnym sezonie? Całkiem prawdopodobne. Należy jednak pamiętać, że w tle wciąż będzie rozgrywać się śledztwo w sprawie kolejnego słynnego psychopaty - nieuchwytnego BTK.

Zobacz też: Damon Herriman opowiedział o Charlesie Mansonie i różnicy między "Mindhunterem", a rolą u Tarantino

Tagi: Seriale Netflix Mindhunter