„Minecraft" będzie dostępny na Netflixie jako interaktywny serial

Olga Konarzycka
15.06.2018 11:42
„Minecraft" będzie dostępny na Netflixie jako interaktywny serial Fot. fragment zwiastunu gry „Minecraft: Story Mode”.

Netflix i Telltale Games łączą siły. Na platformie już wkrótce pojawi się interaktywny serial na podstawie gry „Minecraft: Story Mode”.

Platforma streamingowa Netflix od dawna cieszy się dużą popularnością wśród użytkowników. Już niedługo jej wielbiciele będą mogli sami decydować o tym jak potoczy się akcja oglądanego przez nich serialu. A wszystko za sprawą nowej produkcji opartej na fabularnej wersji popularnej gry „Minecraft” stworzonej przez studio Telltale Games.

Minecraft: Story Mode

Pierwszy epizod gry „Minecraft: Story Mode” ukazał się w 2015 roku. Fabuła opowiada historię postaci imieniem Jesse, której płeć możemy wybrać na początku gry. Jako, że oryginalna gra polega głównie na budowaniu w zasadzie dowolnych obiektów w otwartym świecie, studio Telltale nie było w żaden sposób ograniczone dotychczasową fabułą produkcji. Stworzyło więc całkiem nową opowieść, w której główny bohater próbuje wygrać konkurs budowniczy i przy okazji ocalić klockowy świat. Możliwe więc, że podobną historię będziemy mogli oglądać w serialu Netflixa.

Serial na podstawie gry Telltale

Produkcja będzie liczyła 5 odcinków. Do aktywnego oglądania/grania najprawdopodobniej będzie potrzebny zwykły pilot od telewizora. Podobnie jak w przypadku większości produkcji Telltale głównym elementem serialu będą dialogi oraz podejmowane przez oglądającego decyzje. Zabraknie jednak charakterystycznych dla studia krótkich scen akcji – wtrącanych czasem dla wzbogacenia rozgrywki.

I chociaż z początku mówiło się, że oferta Netflixa może poszerzyć się o gry, platforma stanowczo zaprzecza tym pogłoskom. To jednak nie pierwszy raz, kiedy serwis oferuje swoim widzom możliwość aktywnego wpływu na oglądane treści. W 2017 roku na liści dostępnych filmów pojawiły się kreskówki dla dzieci, w których mogły one decydować o dalszych losach ich bohaterów.

Interaktywne opowieści na Netflixie

Mowa tu o krótkometrażowej wersji przygód Kota w Butach – „Kot w Butach: Uwięziony w Baśni” oraz „Buddy Błyskawica: Sterta pomysłów”. W pierwszej produkcji mali widzowie mogli pomóc Kotu w Butach wydostać się z baśni, w której został uwięziony. Na pierwszy rzut oka przypominała ona zwyczajny film, który jednak co jakiś czas stawiał przed oglądającym pytania typu: „W którą stronę ma iść Kot?”. Od dokonywanych wyborów uzależniony był również czas trwania opowieści. W zależności od podjętych decyzji mógł on trwać od 18 do 39 minut.

Serial „Minecraft: Story Mode” nie będzie jedynym efektem współpracy Netflixa i Telltale Games. Studio zapowiedziało niedawno powstanie gry epizodycznej opartej na popularnym serialu oryginalnym platformy – „Stranger Things”.

Olga Konarzycka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.