Te szokujące zbrodnie miały chronić podstawy religii. "Morderstwo wśród mormonów" już w marcu na Netflix

24.02.2021 14:24
Morderstwo wśród mormonów Fot. materiały prasowe Netflix

"Morderstwo wśród mormonów" to składający się z trzech części serial dokumentalny o zamachach bombowych, które w 1985 r. wstrząsnęły społecznością mormonów w Salt Lake City i zagroziły historycznym fundamentom ich wspólnoty religijnej.

"Morderstwo wśród mormonów": Zwiastun szokującego dokumentu o prawdziwej zbrodni

Salt Lake City, rok 1985. W wyniku wybuchów bomb rurowych giną dwie osoby. Wiele innych zostaje rannych. To wydarzenie odbija się szerokim echem w tamtejszym Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich. Wkrótce społeczność mormonów z Utah czeka kolejny cios - kolejny zamach i kolejna ofiara, w której pojeździe zostają znalezione strzępy wielu wczesnych listów i dzienników mormońskich.

Polecamy

Ciężko poszkodowany w eksplozji mężczyzna to Mark Hofmann, znany kolekcjoner rzadkich dokumentów będący w posiadaniu legendarnego listu białej salamandry, którego treść ma podważać podstawy, na których opiera się religia mormonów. Gdy Hofmann walczy o życie, śledczy walczą o ujawnienie prawdy. A ta okazuje się bardzo niewygodna...

Dokument poświęcony tej sprawie już niebawem trafi na Netflix.

Polecamy

"Morderstwo wśród mormonów" - kiedy premiera na Netflix?

Twórcami trzyczęściowej serii dokumentalnej "Morderstwo wśród mormonów" są Jared Hess ("Napoleon Wybuchowiec") i Tyler Measom ("Uczciwy oszust"). Ich produkcja stanowi pierwszą próbę kompleksowej analizy najbardziej szokujących zbrodni w historii społeczności mormońskiej oraz poznania stojącego za nimi przestępcy.

"Morderstwo wśród mormonów" powstało dla BBC Studios. W Polsce serial dostępny będzie na platformie Netflix. Premiera już 3 marca 2021.

Natalia Hluzov
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.