„Mr. Robot” zakończy się na 4. sezonie. Ile nowych odcinków jeszcze zobaczymy?

Natalia Hluzow
30.08.2018 10:24
Mr Robot sezon 4|undefined Fot. materiały promocyjne serialu

Nadchodzi czas pożegnania z „Mr. Robotem”. Twórca serialu, Sam Esmail, ogłosił zakończenie produkcji o genialnym hakerze (Rami Malek) po 4. sezonie.

Uznany przez krytyków i uwielbiany przez publiczność Rami Malek już niebawem pożegna się z rolą aspołecznego hakera, Elliota Aldersona. Jak ogłosił portal The Hollywood Reporter, serial „Mr. Robot” zakończy się na 4. sezonie.

„Mr. Robot” sezon 4 – ile odcinków?

Czwarty sezon „Mr. Robota” został ogłoszony w grudniu 2017. Początkowo miał liczyć 8 odcinków, jednak – jak zapowiada THR – ostatecznie zdecydowano się rozszerzyć ich liczbę do 12 epizodów. W finałowym sezonie relacja głównych bohaterów ma przejść w nową fazę.

Sam Esmail, twórca „Mr. Robota”, zapowiedział zakończenie serialu na swoim Twitterze:

Jestem podekscytowany, że pokażę Wam finałowy rozdział podróży Elliota. Smutno będzie powiedzieć Mr. Robotowi do widzenia, ale jeszcze smutniej będzie pożegnać się z fanami. Dzięki, że spędzaliście z nami czas przez lata i nie mogę doczekać się, by podzielić się konkluzją z Wami wszystkimi.

„Mr. Robot” opowiada historię młodego, cierpiącego na fobie społeczne hakera, Elliota Aldersona (Rami Malek), który na co dzień zajmuje się cyberbezpieczeństwem w dużej korporacji. Powodowany niechęcią do systemu, pewnego dnia przyłącza się do anarchistycznej grupy fsociety, dowodzonej przez tajemniczego Mr. Robota (Christian Slater). Szybko zostaje wciągnięty w szeregi organizacji, która planuje potężne hakerskie ataki. Dowiaduje się też, kim tak naprawdę jest Mr. Robot…

Mr Robot Fot. foto: kadr z serialu "Mr Robot"

Pierwszy sezon serialu o Mr. Robocie zadebiutował w 2015 roku na VOD. Później produkcję zaczęła emitować stacja USA Network. „Mr. Robot” był wielokrotnie nominowany do prestiżowych nagród. W 2016 roku zdobył 2 statuetki Emmy za muzykę i główną rolę męską oraz 2 Złote Globy za najlepszy serial dramatyczny i najlepszą drugoplanową rolę męską. W tym roku otrzymał 3 nominacje do Emmy 2018.

„Mr. Robot” sezon 4 – kiedy premiera?

Produkcja finałowego sezonu „Mr. Robota” ma rozpocząć się zimą 2018 w Nowym Jorku, zaś premiera planowana jest na 2019 rok. Oznacza to, że fani serialu na nowe odcinki będą musieli poczekać ponad rok.

Serial jest produkowany dla stacji USA Network. W Polsce „Mr. Robota” emituje stacja CANAL +. Dwa pierwsze sezony są także dostępne na platformie Showmax. Dokładna data premiery nowych odcinków nie jest jeszcze znana.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.