30.08.2018 10:24

„Mr. Robot” zakończy się na 4. sezonie. Ile nowych odcinków jeszcze zobaczymy?

Nadchodzi czas pożegnania z „Mr. Robotem”. Twórca serialu, Sam Esmail, ogłosił zakończenie produkcji o genialnym hakerze (Rami Malek) po 4. sezonie.

Mr Robot sezon 4
foto: materiały promocyjne serialu

Uznany przez krytyków i uwielbiany przez publiczność Rami Malek już niebawem pożegna się z rolą aspołecznego hakera, Elliota Aldersona. Jak ogłosił portal The Hollywood Reporter, serial „Mr. Robot” zakończy się na 4. sezonie.

„Mr. Robot” sezon 4 – ile odcinków?

Czwarty sezon „Mr. Robota” został ogłoszony w grudniu 2017. Początkowo miał liczyć 8 odcinków, jednak – jak zapowiada THR – ostatecznie zdecydowano się rozszerzyć ich liczbę do 12 epizodów. W finałowym sezonie relacja głównych bohaterów ma przejść w nową fazę.

Sam Esmail, twórca „Mr. Robota”, zapowiedział zakończenie serialu na swoim Twitterze:

"

Jestem podekscytowany, że pokażę Wam finałowy rozdział podróży Elliota. Smutno będzie powiedzieć Mr. Robotowi do widzenia, ale jeszcze smutniej będzie pożegnać się z fanami. Dzięki, że spędzaliście z nami czas przez lata i nie mogę doczekać się, by podzielić się konkluzją z Wami wszystkimi. "

„Mr. Robot” opowiada historię młodego, cierpiącego na fobie społeczne hakera, Elliota Aldersona (Rami Malek), który na co dzień zajmuje się cyberbezpieczeństwem w dużej korporacji. Powodowany niechęcią do systemu, pewnego dnia przyłącza się do anarchistycznej grupy fsociety, dowodzonej przez tajemniczego Mr. Robota (Christian Slater). Szybko zostaje wciągnięty w szeregi organizacji, która planuje potężne hakerskie ataki. Dowiaduje się też, kim tak naprawdę jest Mr. Robot…

Mr Robot

Pierwszy sezon serialu o Mr. Robocie zadebiutował w 2015 roku na VOD. Później produkcję zaczęła emitować stacja USA Network. „Mr. Robot” był wielokrotnie nominowany do prestiżowych nagród. W 2016 roku zdobył 2 statuetki Emmy za muzykę i główną rolę męską oraz 2 Złote Globy za najlepszy serial dramatyczny i najlepszą drugoplanową rolę męską. W tym roku otrzymał 3 nominacje do Emmy 2018.

„Mr. Robot” sezon 4 – kiedy premiera?

Produkcja finałowego sezonu „Mr. Robota” ma rozpocząć się zimą 2018 w Nowym Jorku, zaś premiera planowana jest na 2019 rok. Oznacza to, że fani serialu na nowe odcinki będą musieli poczekać ponad rok.

Serial jest produkowany dla stacji USA Network. W Polsce „Mr. Robota” emituje stacja CANAL +. Dwa pierwsze sezony są także dostępne na platformie Showmax. Dokładna data premiery nowych odcinków nie jest jeszcze znana.

Natalia Hluzow
Tagi: News Seriale Mr. Robot