13.10.2020 14:27

"Mroczne materie" powracają z 2. sezonem. Poznaliśmy datę premiery nowych odcinków

Serial HBO "Mroczne materie" to ekranizacja nagradzanej trylogii Philipa Pullmana o tym samym tytule. W rolach głównych występują w nim m.in. Lin-Manuel Miranda. 

"Mroczne materie" powracają z 2. sezonem. Poznaliśmy datę premiery nowych odcinków
foto: materiały prasowe/HBO

Drugi sezon produkcji rozpoczyna się po tym, jak Lord Asriel otworzył most do nowego świata, a Lyra - zrozpaczona śmiercią swojego najlepszego przyjaciela - postanowiła podążyć za nim w nieznane. W dziwnym i tajemniczo opuszczonym mieście dziewczyna spotyka Willa, chłopca z naszego świata, który również ucieka przed swoją trudną przeszłością.

Mroczne materie - poznaliśmy datę premiery 2. sezonu

Lyra i Will odkrywają, że ich losy są ze sobą złączone i prowadzą do ponownego spotkania Willa z jego ojcem. Nie jest to jednak takie proste, bo na ich drodze nieustannie pojawiają się przeszkody powodowane rozpoczynającą się właśnie wojną. W tym samym czasie pani Coulter szuka Lyry, aby za wszelką cenę zabrać ją do domu. Poniżej możecie zobaczyć zwiastun produkcji:

Twórcy kostiumów do serialu "Mroczne materie" szyją nowe stroje dla lekarzy
Twórcy kostiumów do serialu "Mroczne materie" szyją nowe stroje dla lekarzy
Przeczytaj także Twórcy kostiumów do serialu "Mroczne materie" szyją nowe stroje dla lekarzy

W drugim sezonie w serialu ponownie wystąpią: Dafne Keen, Ruth Wilson, Amir Wilson, Ariyon Bakare, Andrew Scott, Will Keen, Ruta Gedmintas i Lin-Manuel Miranda. Do obsady w tym sezonie dołączą: nominowany do Oscara Terence Stamp ("Billy Budd"), Jade Anouka (serial "Turn Up Charlie") i Simone Kirby ("Notatki o ciemności").

HBO GO przedstawiło nowości na październik. Wśród nich horrory na Halloween
HBO GO przedstawiło nowości na październik. Wśród nich horrory na Halloween
Przeczytaj także HBO GO przedstawiło nowości na październik. Wśród nich horrory na Halloween

"Mroczne materie" produkuje Bad Wolf i New Line Cinema dla BBC One oraz HBO.  Producentami wykonawczymi są: Jane Tranter, Dan McCulloch, Joel Collins i Julie Gardner z ramienia Bad Wolf; Philip Pullman, Jack Thorne, Tom Hooper, Otto Bathurst; Deborah Forte, Toby Emmerich i Carolyn Blackwood dla New Line Cinema oraz Ben Irving i Piers Wenger dla BBC One.

Premiera drugiego sezonu serialu HBO "Mroczne materie" ("His Dark Materials") odbędzie się 17 listopada w HBO i HBO GO. Pierwszy odcinek dostępny będzie w serwisie od rana. Premiera na antenie HBO odbędzie się równolegle z amerykańską, czyli o godz. 3:00 nad ranem. Powtórka zaplanowana została tego samego dnia o godzinie 20:10. Premiera kolejnych odcinków co tydzień, we wtorki.

Czy należysz do fanów serialu "Mroczne materie"?

Tagi: Seriale HBO HBO GO