"Muminki" powracają. Kiedy pojawi się serial animowany?

Kamil Kacperski
30.01.2019 15:01
"Muminki" powracają. Kiedy pojawi się serial animowany? Fot. kadr z wideo

Już wiosną na ekrany telewizji powróci bajka "Dolina Muminków". Serial szykują Finowie i Brytyjczycy, a budżet serialu animowanego będzie wynosił około 20 milionów euro.

"Dolina Muminków" powraca! Nowa wersja serialu będzie miała premierę już wiosną tego roku w telewizji Yle (Finlandia) oraz Sky Kids i Sky One (Wielka Brytania). Niestety, na razie nie wiemy, czy bajka trafi również do innych krajów, w tym do Polski. Trzeba jednak założyć, że prędzej czy później Muminki zagoszczą również i w naszych teleodbiornikach.

Dolina Muminków powraca w 2009 roku

W obsadzie angielskiej wersji językowej będziemy mogli usłyszeć takie gwiazdy, jak Kate Winslet ("Titanic"), Jennifer Saunders ("Shrek 2"), Matt Lucas ("Alicja po drugiej stronie lustra"), czy Rosamund Pike ("Zaginiona dziewczyna").

Producentką wykonawczą i dyrektorką kreatywną serii jest Marika Makaroff, producentem John Woolley. W prace zaangażowana jest również Sophia Jansson, siostrzenica Tove Jansson, czyli twórczyni oryginalnych "Muminków". Za reżyserię odpowiada Steve Box, związany z brytyjskim studiem Aardman Animations. Artysta otrzymał Oscara za film "Wallace i Gromit: Klątwa królika".

Muminki poruszą ciężkie tematy

W nowych "Muminkach" twórcy nie będą uciekali od trudnych tematów. Tak przynajmniej twierdzi szefowa serii, Marika Makaroff:

Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy. Pokazujemy trudności w związkach, uniwersalne pytania i dylematy dotyczące miłości, samotności, tolerancji. To są aktualne problemy i sądzę, że dlatego "Muminki" są nadal tak popularne, zwłaszcza w obecnych czasach

Przeczytaj także

Pierwsza książka o Muminkach, "Małe trolle i duża powódź", została opublikowana przez Tove Jansson w 1945 (pierwsza wersja powstała już zimą 1939 roku), a pierwszy komiks "Mumintrollet och jordens undergång" zaczął ukazywać się w częściach w 1947 roku w fińsko-szwedzkiej gazecie Ny tid. W Polsce tworzono w latach 70. i 80. serial animowany o Muminkach.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.