28.07.2020 11:23

Nadchodzi następca "Rodziny Soprano"? Twórca "Chłopców z ferajny" tworzy serial o mafijnej familii

"Rodzina Soprano" to niedościgniony wzór dobrego serialu o mafii. Powstaje produkcja, opowiadająca o losach pierwszej gangsterskiej rodziny w USA. Czy dorówna hitowi HBO?

Rodzina Soprano
foto: SPLASH NEWS/East News

Kiedy padnie pytanie o najlepszy serial na temat mafii, większość odpowiedzi będzie brzmiała: "Rodzina Soprano". Ta kultowa produkcja HBO wyznaczyła pewne standardy i stała się niedoścignionym wzorem. Czy powstający właśnie serial o podobnej tematyce ma szansę zdetronizować "Rodzinę Soprano"?

Powstanie serial o pierwszej mafijnej rodzinie w USA

"Rodzina Soprano" obchodziła niedawno 20-lecie. Po latach twórcy serialu zdecydowali się na stworzenie prequela, w którym poznamy nie tylko kulisy początków mafii ukazanej w serialu HBO, ale również młodego Tony'ego Soprano, w którego wcieli się syn Jamesa Gandolfiniego.

Many Saints of Newark
Many Saints of Newark
Przeczytaj także Zakończono zdjęcia do prequela "Rodziny Soprano". Aktorzy podzielili się materiałami zza kulis

Stacja Showtime przygotowuje serial o początkach innej mafijnej familii. Jak podaje Deadline, niezatytułowana jeszcze produkcja ukaże historię przestępczości zorganizowanej na terenie Stanów Zjednoczonych. Twórcami serialu będą scenarzysta "Chłopców z ferajny" i "Kasyna" Nicholas Pileggi, twórca serialu "Zakazane imperium" Terence Winter oraz producent Brian Grazer z Imagine Television Studios. Trójka filmowców będzie też pełnić funkcję producentów wykonawczych. Dołączy do nich Samie Kim Falvey z Imagine.

Foto: materiały prasowe Paramount Pictures
Foto: materiały prasowe Paramount Pictures
Przeczytaj także Top 14 - najlepsze filmy gangsterskie w historii kina

Pomysł na serial zrodził się w głowie Pileggiego. Scenarzysta i dziennikarz w jednej osobie zainspirował się swoją pogłębioną wiedzą historyczną, dotyczącą zarówno losów amerykańskich gangsterów, jak i korupcji obecnej na terenie USA. Widzowie zobaczą więc Amerykę oczami pierwszej mafijnej rodziny. Oprócz współpracy z Martinem Scorsese nad jego wielkimi gangsterskimi filmami, Pileggi pełnił rolę producenta wykonawczego na planach "Irlandczyka" oraz "American Gangster". 

Foto: materiały prasowe Universal Pictures
Foto: materiały prasowe Universal Pictures
Przeczytaj także Al Pacino - Top 11 najlepszych ról aktora. Wśród nich "Ojciec chrzestny" i "Irlandczyk"

Winter nie tylko powołał już do życia historyczny serial o mafii, ale również pracował jako scenarzysta i producent wykonawczy "Rodziny Soprano". Był również współtwórcą zahaczającego o wątki kryminalne serialu "Vinyl", a także nominowanego do Oscarów "Wilka z Wall Street". Obecnie pracuje nad serialem "Gotham".

Tony Soprano
Tony Soprano
Przeczytaj także Dom Tony'ego z "Rodziny Soprano" wystawiono na sprzedaż

Obaj twórcy są więc doskonale przygotowani do rozpoczęcia pracy nad serialem, który ma opowiadać o początkach mafii w USA. Na razie nie zdradzono jeszcze, kiedy możemy spodziewać się premiery nadchodzącej produkcji. Fani gangsterskich klimatów zapewne nie mogą się doczekać, kiedy niezatytułowany serial Showtime trafi na antenę.

Czekasz na ten serial?

Foto: AFP/EAST NEWS
Foto: AFP/EAST NEWS
Przeczytaj także Tom Hardy jako Al Capone na nowych zdjęciach z filmu biograficznego [FOTO]

Zobacz też: Tom Hardy jako Al Capone w zwiastunie biografii słynnego gangstera. Znamy datę premiery!

Tagi: Film Seriale Rodzina Soprano