Nadeszła wielka wojna w zwiastunie 7. sezonu „Gry o tron”

Robert Skowronski
25.05.2017 09:47
Nadeszła wielka wojna w zwiastunie 7. sezonu „Gry o tron” Fot. kadr z wideo

Wrogowie na wschodzie, zachodzie, południu i północy. To będzie ciężki czas dla Królewskiej Przystani i będących u władzy Lannisterów. Przekonajcie się o tym w 1. trailerze nadchodzącego sezonu „Gry o tron”.

Choć w serialu nadchodzi zima, to będzie to gorąca premiera od HBO. 7. sezon zadebiutuje 16 lipca 2017 roku, a do Polski zawita dzień później. Poprzednia seria zakończyła się w momencie, w którym Daenerys wraz ze swoimi smokami i potężną armią ruszyła w końcu prosto ku Westeros, gdzie z Żelaznego Tronu zaczęła panować Cersei, po tym jak żadne z jej dzieci nie zostało przy życiu. Nocny Król zmierza z armią Białych Wędrowców na południe. Wojna wisi w powietrzu.

W nowym zwiastunie oprócz zapowiedzi wyniszczającej wojny pojawiają się ujęcia smoków Daenerys, które przecinają przestworza. Już wcześniej twórcy zapowiadali, że w nadchodzących odcinkach ziejące ogniem kreatury będą rozmiarów Boeinga 747. Jeszcze nie ujawniono wyglądu postaci Eda Sheerana, ale premiera coraz bliżej, więc i materiały promocyjne powinny się ukazywać częściej.

Scenariusz pierwszego epizodu z 7. serii dostarczył David Hill, Bryan Cogman zajmie się drugim epizodem, zaś kolejne cztery napiszą Weiss i Benioff. Nowe odcinki „Gry o tron” będą reżyserowane przez Alana Taylora, Jeremy'ego Podeswę, Marka Myloda, a także Matta Shakmana, który nie był wcześniej związany z serią.

Zobaczcie pełny zwiastun 7. sezonu „Gry o tron”:

Nowy sezon będzie się składał zaledwie z siedmiu odcinków. Jednak z tego co obiecują aktorzy jest na co czekać. Kit Harington tak wypowiedział się o nowych odcinkach:

Myślę, że będzie bardzo posępnie, zanim nastąpi szczęśliwe zakończenie, jeżeli jest w ogóle możliwe. Sądzę, że będzie bardzo mrocznie, zanim nastaną lepsze dni. Wydaje mi się, że w tym sezonie możemy zobaczyć Białych Wędrowców i ich Armię Umarłych pokazujących swoją siłę. To będzie ekscytująca rzecz do obejrzenia. Całe zamieszanie wokół stwierdzenia, że „zima w końcu nadeszła” oznacza naprawdę złe czasy dla wszystkich.

„Gra o tron” zakończy się wraz z 8. sezonem. Jednak HBO zapowiedziało, że powstanie pięć spin-offów serialu. Informację potwierdził sam George R.R. Martin.

 

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.