25.05.2017 09:47

Nadeszła wielka wojna w zwiastunie 7. sezonu „Gry o tron”

Wrogowie na wschodzie, zachodzie, południu i północy. To będzie ciężki czas dla Królewskiej Przystani i będących u władzy Lannisterów. Przekonajcie się o tym w 1. trailerze nadchodzącego sezonu „Gry o tron”.

Nadeszła wielka wojna w zwiastunie 7. sezonu „Gry o tron”
foto: kadr z wideo

Choć w serialu nadchodzi zima, to będzie to gorąca premiera od HBO. 7. sezon zadebiutuje 16 lipca 2017 roku, a do Polski zawita dzień później. Poprzednia seria zakończyła się w momencie, w którym Daenerys wraz ze swoimi smokami i potężną armią ruszyła w końcu prosto ku Westeros, gdzie z Żelaznego Tronu zaczęła panować Cersei, po tym jak żadne z jej dzieci nie zostało przy życiu. Nocny Król zmierza z armią Białych Wędrowców na południe. Wojna wisi w powietrzu.

W nowym zwiastunie oprócz zapowiedzi wyniszczającej wojny pojawiają się ujęcia smoków Daenerys, które przecinają przestworza. Już wcześniej twórcy zapowiadali, że w nadchodzących odcinkach ziejące ogniem kreatury będą rozmiarów Boeinga 747. Jeszcze nie ujawniono wyglądu postaci Eda Sheerana, ale premiera coraz bliżej, więc i materiały promocyjne powinny się ukazywać częściej.

Scenariusz pierwszego epizodu z 7. serii dostarczył David Hill, Bryan Cogman zajmie się drugim epizodem, zaś kolejne cztery napiszą Weiss i Benioff. Nowe odcinki „Gry o tron” będą reżyserowane przez Alana Taylora, Jeremy'ego Podeswę, Marka Myloda, a także Matta Shakmana, który nie był wcześniej związany z serią.

Zobaczcie pełny zwiastun 7. sezonu „Gry o tron”:

Nowy sezon będzie się składał zaledwie z siedmiu odcinków. Jednak z tego co obiecują aktorzy jest na co czekać. Kit Harington tak wypowiedział się o nowych odcinkach:

"

Myślę, że będzie bardzo posępnie, zanim nastąpi szczęśliwe zakończenie, jeżeli jest w ogóle możliwe. Sądzę, że będzie bardzo mrocznie, zanim nastaną lepsze dni. Wydaje mi się, że w tym sezonie możemy zobaczyć Białych Wędrowców i ich Armię Umarłych pokazujących swoją siłę. To będzie ekscytująca rzecz do obejrzenia. Całe zamieszanie wokół stwierdzenia, że „zima w końcu nadeszła” oznacza naprawdę złe czasy dla wszystkich. "

„Gra o tron” zakończy się wraz z 8. sezonem. Jednak HBO zapowiedziało, że powstanie pięć spin-offów serialu. Informację potwierdził sam George R.R. Martin.

Jak Ci się podoba zwiastun 7. sezonu „Gry o tron”?

Robert Skowronski
Tagi: Zwiastuny Gra o tron Seriale Gra o tron: sezon 7