10.04.2018 13:41

Nagrania sceny batalistycznej z 8. sezonu „Gry o Tron” zajęły twórcom aż 55 nocy

Fanowski portal Watchers on the Wall opublikował zdjęcie z planu, na którym widać plakietkę z podziękowaniami dla ekipy filmowej, która pracowała nad sceną batalistyczną przygotowywaną na potrzeby 8. sezonu „Gry o Tron”. Jej nagrania trwały aż 55 nocy.

Nagrania sceny batalistycznej z 8. sezonu „Gry o Tron” zajęły twórcom aż 55 nocy
foto: materiały prasowe

Twórcy najpopularniejszego serialu na świecie ciężko pracują nad ostatnim sezonem „Gry o Tron”. Fani są tak podekscytowani, że praktycznie codziennie publikują w internecie swoje nowe teorie, słabej jakości zdjęcia z planu, a także analizują wszystkie wypowiedzi aktorów w poszukiwaniu najmniejszych wręcz spoilerów. Jednymi z największych freaków są twórcy portalu Watchers on the Wall.

Tym razem, opublikowali zdjęcie plakietek, które twórcy podarowali ekipie filmowej z okazji niewątpliwego osiągnięcia, jakim było zakończenie prac nad sceną batalistyczną, która będzie jednym z najważniejszych momentów nadchodzącego 8. sezonu „Gry o Tron”. Foto pochodzi z Instagrama asystenta reżysera Jonathana Quinlana i bardzo szybko po publikacji zostało usunięte, ale internet tak prosto nie zapomina:

foto: instagram.com/Jonathan Quinlan
"

To jest dla Nocnych Smoków.
Za to, że przeżyliście 55 nocy z rzędu. Za wytrzymanie zimna, deszczu, błota, owczego g*wna z Toome i wichrów Magheramorne. Kiedy dziesiątki milionów osób zasiądzie przed telewizorami za rok, nikt z nich nie będzie wiedział, jak wiele pracy włożyliście w ten odcinek.

Nie będzie ich obchodziło jak bardzo byliście zmęczeni albo jak ciężkie było wasze zadanie w minusowej temperaturze. Zrozumieją jedynie, że oglądają coś, czego jeszcze nikt nigdy nie zrobił. I to jest właśnie wasza zasługa. "

Gra o Tron - 8. sezon będzie spektakularny

Dla porównania - dotychczas największa scena batalistyczna w historii „Gry o Tron”, czyli Bitwa Bękartów, w której stanęli naprzeciwko sobie Jon Snow i Ramsey Bolton, nagrywana była przez 27 nocy. Idąc tym tropem, omawiany przez twórców konflikt powinien być 2 razy większy/dłuższy/lepszy niż wspomniana walka między bękartami. Dla przypomnienia fragment 9. odcinka 6. sezonu:

Zimowe warunki, wiatr, błoto i deszcz - takie połączenie brzmi bardzo podobnie do tego, co mieliśmy okazje zobaczyć właśnie we wspomnianej wojnie bękartów. Chwila na teorie - najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest to, że opisywane nagrania przedstawią ostateczną bitwę między zjednoczonymi armiami Północy, Lannisterów i Daenerys oraz jej smoków, a armią Nocnego Króla i niedawno zdobytego Lodowego Smoka. Konflikt rozegra się prawdopodobnie w okolicach Winterfell lub innej twierdzy na północy, a ten kto go przeżyje, stanie się władcą całego Westeros.

Gra o Tron - 8. sezon premiera

Niestety, na efekt końcowy prac twórców będziemy musieli jeszcze chwilę poczekać. Na ten moment nie znamy dokładnej daty premiery 8. sezonu „Gry o Tron”, ale HBO wielmożnie potwierdziło, że koniec serialu nastąpi w 2019 roku. Pozostaje jedynie odliczać dni.

Kamil Kacperski
Tagi: Seriale Gra o tron HBO Gra o tron: sezon 8