06.06.2018 15:49

Najbardziej żenujące sceny w polskich serialach

Polskie seriale słyną z drewnianej gry aktorskiej oraz żenujących i absurdalnych rozwiązań fabularnych. Postanowiliśmy zebrać dla Was najlepsze z najgorszych scen. 

Rysiek z Klanu
foto: kadr z serialu Klan

Ostatnimi czasy serial powoli zaczyna doganiać, a niekiedy przegania kinowe filmy. W Polsce ten gatunek też zaczyna stawać się czymś więcej, niż synonimem żenady, ale nadal pojawiają się produkcje, które wywołują uśmiech politowania na twarzach widzów. Oczywiście przodują w tym wszelkiego rodzaju opery mydlane, błędnie nazywane telenowelami. Postanowiliśmy stworzyć zestawienie najbardziej żenujących scen w polskich serialach. Na naszej liście nie mogło więc zabraknąć takich tytułów jak „M jak miłość”, „Klan”, „Ojciec Mateusz”, „Na Wspólnej”, „Plebania” oraz „Pierwsza Miłość”.

8. „Pierwsza miłość” - Zespół disco polo

Co prawda w założeniu twórców ten wątek miał po trochu wyśmiewać zjawisko, jakim jest disco polo, ale wyszło, jak wyszło. Mieszkańcy wsi Wadlewo postanowili założyć zespół i nagrać hit na miarę przebojów Zenka Martyniuka. Z tej okazji powstał nawet teledysk, który trafił się na oficjalnym kanale YouTube „Pierwszej miłości”. 

7. „Plebania” - Sikanie do kubka

Serial legenda, szczególnie ze względu na postać Janusza Tracza. Scena przywołana w zestawieniu nie mogła nie uwzględnić jego osoby. Tym razem w roli głównej znalazł się jednak ochroniarz cynicznego biznesmena o pseudonimie Rumcajs. Okazuje się, że osiłek ma dość kloaczne poczucie humoru. P.S. To jedna z pierwszych scen, w której Janusz Tracz nie umie znaleźć ciętej riposty!

6. „Ojciec Mateusz” - Zabawy gimnazjalistów

Głównym bohaterem tego serialu TVP jest oczywiście grany przez Artura Żmijewskiego zakonnik, który rozwiązuje zagadki. Na jego drodze stają rozmaite problemy mieszkańców Sandomierza. Jednym z nich była grzeszna zabawa lokalnych gimnazjalistów. I nie, nie chodzi o grę w słoneczko. Nastoletni chłopcy znaleźli sobie lepsze zajęcie - rozciągali sznurek w poprzek drogi, by zatrzymać samochód. Zresztą zobaczcie sami:

5. „Plebania” - Wikary kontra bywalcy siłowni

Po raz kolejny „Plebania” ląduje na naszej liście. W tym serialu trudno doszukać się żenady. Do historii przeszedł dzięki nikczemnemu Traczowi. Okazuje się, jednak, że dla chcącego nic trudnego. W jednym z odcinków wikary postanowił odwiedzić siłownię, do której uczęszczały niezbyt przyjemne typy. Młody duchowny pokazał, że liczy się nie tylko hart ducha, ale również siła muskułów. Scena akcji godna Hollywood! 

4. „Na Wspólnej” - Pies jedzący hot doga

W tym serialu dzieją się dziwne rzeczy, szczególnie jeśli chodzi o wątki humorystyczne. Chociaż w zamierzeniu twórców widzom mają popękać brzuchy ze śmiechu, efekt jest zupełnie inny. Przykładem może być fragment, w którym Igor próbuje poderwać Karolinę na spacerze po Zoo. Randkę przerywa głodny pies, a bohaterka przeżywa dramat. Widzowie też. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale